"Zawsze przy tobie" - K.A. Linde

Znacie, lubicie K.A. Linde? Jej książki goszczą w moim domu już od dobrych kilku miesięcy. Mówię
oczywiście o serii Mister Wright, szczerze, nie wiem, czy w naszym kraju można kupić jakąś powieść autorki spoza serii. W każdym razie, wracając do tematu, moje półki zdobią piękne okładki Pani Linde, ale prawda jest taka, że nie wszystkie mnie zachwyciły. Niektóre z opowieści o rodzeństwie Wright mnie zawiodły, a inne z kolei przywróciły wiarę w pisarkę. Żeby było zabawnie, działo się to naprzemiennie... Długo rozmyślałam nad tym, czy zdecydować się na "Zawsze przy tobie", po raz kolejny jednak zdecydowałam się zaryzykować, co w przeszłości nie zawsze mi się opłacało. Jak wyszło tym razem?

Bardzo długo żyłam w przeświadczeniu, że prawdziwie, szczerze, bezwarunkowo kochać można raz. Mówię oczywiście o miłości do partnera, do człowieka, z którym snujemy plany na przyszłość i z którym chcemy się zestarzeć. Uważałam, że jeśli ktoś po śmierci swojej drugiej połówki, wiąże się z kimś ponownie, to nigdy prawdziwie nie kochał tej pierwszej osoby. Nie mogłam pojąć, jak można zapomnieć o tych kochających oczach, ciepłych dłoniach, czułym głosie i zastąpić to wszystko kimś innym. Dziś patrzę już na to inaczej, dojrzałam, przemyślałam i zrozumiałam, że jeśli kogoś kochamy, to chcemy najbardziej na świecie jego szczęścia, a nikt, kto jest samotny, nie jest szczęśliwy.

Sutton bardzo młodo wyszła za mąż i zaszła w ciążę, wszyscy sądzili, że Maverick naciskał na dziewczynę, bo zależało mu na pieniądzach Wrightów. Bardzo się jednak mylili bowiem ta dwójka nie widziała poza sobą świata. Jednego popołudnia cała ta sielanka pękła, niczym bańka mydlana, Maverick już nigdy miał nie objąć swojej młodej żony, ani nie ułożyć synka do snu. W wieku dwudziestu czterech lat odszedł, zostawiając po sobie ból, poczucie straty i morze łez.
Rok później Sutton bardzo doskwiera samotność, nadal tęskni za mężem i nadal bardzo go kocha, ale czuje, że po roku żałoby jest gotowa ruszyć dalej. W rodzinnej firmie Wrightów od dłuższego czasu pracuje przystojny kawaler, David jest dobrym przyjacielem Sutton i niejednokrotnie już pokazał kobiecie, że można na nim polegać. Sam od jakiegoś czasu marzy po cichu o tym, że przestanie w końcu być dla dziewczyny tylko przyjacielem, ale nie chce jej spłoszyć. 
Sutton w końcu robi pierwszy krok i korzysta z obecności Davida, czuje się przy nim bezpiecznie, a jej synek go uwielbia. Niestety nasza bohaterka z każdym krokiem naprzód, wykonuje dwa w tył, czy w końcu odgoni wątpliwości i pozwoli sobie na szczęście?


Bardzo polubiłam postać Sutton już w poprzednich częściach, podobał mi się też pomysł autorki na jej wczesne zamążpójście i macierzyństwo. Mówiąc szczerze, trochę zszokowało mnie, że Linde postanowiła uśmiercić Mavericka i napisać dla Sutton nową historię. Nie wiedziałam, co o tym myśleć, jednak doszłam do wniosku, że to coś innego, zaskoczenie dla czytelnika. David nie jest jednym z bohaterów, których mamy teraz na pęczki, jest taki bardziej zwyczajny, myślę, że to dobre określenie. Oczywiście nie brak mu pieniędzy, a ciało ma idealnie wyrzeźbione, ale nie ma nic wspólnego z arogancją, ignorancją i bezczelnością. Grzeczny mężczyzna dla grzecznej kobiety.

Autorka pisze bardzo lekko, język, którego używa, również nie jest wymagający. Książki pisarki są świetne na popołudniowy relaks pod kocem albo chłodny wieczór w łóżku. Nie jest to jednak literatura górnych lotów, musicie o tym pamiętać. Jeśli chodzi o moją opinię o książce, to uważam, że K.A. Linde stworzyła dość ciekawą historię, miło się ją czytało, ale wątpię, bym do niej kiedykolwiek powróciła. Wątpię też, bym ją na długo zapamiętała. 

Ocena: 7/10

Za możliwość przeczytania książki, dziękuję Wydawnictwu Burda Książki

Julia Komorska
    Blogger Komentarze
    Facebook Komentarze

1 komentarze: