"Amerykańska królowa" - Sierra SimoneSpójrzcie na okładkę „Amerykańskiej królowej” – czyż nie jest cudowna? Patrząc na nią można mieć wrażenie, że czeka nas książka pełna opisów romantycznej miłości, w której bohaterka będzie musiała wybrać między dwoma ukochanymi mężczyznami. Ale niech Was nie zwiedzie ta okładka, bo będzie tu bardzo gorąco i niegrzecznie!x

x

Greer, gdy miała piętnaście lat, została pocałowana przez starszego od niej mężczyznę. Ash skradł jej pierwszy pocałunek i w sobie rozkochał. Kilka lat później dziewczyna poznaje przystojnego Emby’ego, który zostaje jej pierwszym kochankiem. Choć to Ash skradł jej serce i choć je zranił, to w momencie, w którym poznaje Embry’ego w nim także się zakochuje. Dziewczyna nie wie, że Ci dwaj ważni dla niej mężczyźni, są przyjaciółmi. Nie wie także tego, że jeden z nich zostanie prezydentem Stanów Zjednoczonych, a drugi będzie wiceprezydentem. Wychowana w cieniu politycznych gierek i intryg Greer nie zdaje sobie sprawy z tego, że ten świat się po nią upomni. Kiedy Ash prosi Embry’ego, by ten ją sprowadził do Białego Domu, rozdarta kobieta nie wie co robić. Którego z mężczyzn powinna wybrać? A co byłoby, gdyby wdała się w skandaliczny związek na najwyższych szczeblach władzy? Tym bardziej że do głosu coraz mocniej dochodzą ukryte pragnienia i żądze. Czy w świecie wielkiej polityki można jeszcze mieć jakieś sekrety?

„Amerykańska królowa” Sierry Simone, to pierwsza część trylogii „Nowy Camelot”. Książka zaczyna się nietypowo, bo na samym wstępie dostajemy scenę, w której Greer idzie do ołtarza, by poślubić ukochanego. Idzie z rozdartym sercem, bo świadkiem jej przyszłego męża jest mężczyzna, którego ona także kocha. Czy dokonała właściwego wyboru? Greer wybrała, wplątała się w miłosny trójkąt z Prezydentem i Wiceprezydentem USA. Do samego końca będziemy świadkami jej rozterek, a relacja, w której będzie się znajdować, będzie bardzo zakręcona i przepełniona seksem. Kilkakrotnie kręciłam głową, bo postępowanie bohaterów było nie do zaakceptowania. Bohaterka, targana rozterkami, wielokrotnie zachowywała się po prostu infantylnie, a władczy i dominujący Ash nie był moim ulubionym bohaterem. Jednak coś kazało mi czytać książkę do końca, musiałam też poznać zakończenie.

Muszę Wam zdradzić, że takiej książki to ja się nie spodziewałam. Wyobrażałam sobie, że będę śledzić miłosne rozterki głównej bohaterki, która nie będzie umiała wybrać, z którym mężczyznom chce spędzić życie. Czy można jednocześnie kochać dwóch facetów? Oczywiście, można, czego przykład mamy, chociażby w tej książce. Ten wątek mnie nie zaskoczył, spodziewałam się, że będą tutaj także pojawiać się sceny erotyczne, zwłaszcza że już na samej okładce mamy zapowiedź: „gorący trójkąt stworzony z miłości, władzy i pożądania”. Zbagatelizowałam jednak to zdanie, myślałam, że to tylko taki chwyt marketingowy, przecież okładka jest tak urocza. Zaczęłam czytać i nie przewidziałam tego, że pojawiające się tutaj sceny seksu, będą aż tak mocne i ostre. Możecie zapomnieć o książce „50 twarzy Greya” – historia miłosnego trójkąta rozpali Wasze zmysły do czerwoności.

„Amerykańska królowa” jest mocną książką i z pewnością wśród wielu czytelniczek wzbudzi oburzenie. Książka na pewno nie jest pozycją dla osób niepełnoletnich i dla tych, o słabych nerwach. Oprócz wątku BDSM znajdziemy tutaj także ostre sceny seksu, a w miłosnym trójkącie będzie bardzo, bardzo gorąco. Greer, Asha i Embry’ego połączy specyficzna relacja, której wiele osób nie będzie mogło zaakceptować i o niej czytać. Autorka posługuje się także bardzo wulgarnym językiem, co wielu osobom także może nie przypaść do gustu.

Książka, mroczna i szokująca, ma w sobie także tajemnicę. Zastanawia mnie choćby to, dlaczego autorka nazwała serię „Nowy Camelot”. W „Amerykańskiej królowej” pojawi się postać o imieniu Merlin, o którym bohaterka mówi, że jest czarodziejem. Tajemniczość podkręca także przepowiednia, która wiele lat temu padła z ust maga. Pierwsza część serii Sierry Simone, choć zawiera wątki erotyczne, to także opowieść o polityce, o władzy decydującej o ludzkim życiu. Ciekawostką jest też to, że wydarzenia związane są z Polską, w tym państwie rozgrywa się wojna, a wsparcia walczącym Karpatczykom udziela amerykańskie wojsko. Choć nie ma tutaj szalonej akcji, to książka dostarczy Wam nie raz bardzo różnych emocji. Zakończenie sprawia, że chce się czekać na kolejną część tej serii.

Ocena: 7/10
Za możliwość przeczytania dziękuję Wydawnictwu Kobiece
dorotbook


    Blogger Komentarze
    Facebook Komentarze

0 komentarze:

Prześlij komentarz