Angielski Repetytorium leksykalno-tematyczne (poziom A2-B1)

Czy jesteś osobą, która pragnie podszkolić swój angielski albo w ogóle się go nauczyć?
Czy zdajesz w tym roku maturę z języka angielskiego?
Jeśli odpowiedź na jedno z powyższych pytań brzmi "tak", to mam dla Ciebie dobrą wiadomość! Znalazłam książkę, która zdecydowanie pomoże Ci przyswoić język angielski w łatwy i przyjemny sposób.

Repetytorium składa się z prawie 200 stron tekstów i ciekawych ćwiczeń. Dzięki tej książce możesz zagłębić się w 14 podstawowych dziedzin życia codziennego, takich jak dom, człowiek, szkoła. Dodatkowo znajdziesz tutaj testy sprawdzające wiedzę, którą poznałeś w rozdziałach poprzedzających je. Mamy tutaj dwa testy, każdy skupia się na siedmiu działach i obrazuje czy byliśmy uważnymi uczniami i jak wiele wynieśliśmy z lekcji.

Każdy rozdział zawiera dialog lub tekst, który sprawdza czy potrafimy czytać ze zrozumieniem. Nie ma jednak w tym niczego strasznego, bowiem trudniejsze słówka wytłumaczone są w minisłowniczku, który znajduje się przy każdym tekście. Niestety mam tutaj uwagę. Bardzo irytujące i niekomfortowe jest umieszczanie słowniczka na oddzielnej stronie, zamiast na tej, na której znajduje się tekst. Jest to bardzo nieporęczne, gdy przy słówku, którego się nie rozumie, za każdym razem trzeba przerzucać kartkę, aby poznać jego znaczenie. Znacznie lepszym rozwiązaniem jest umieszczanie minisłowniczka przy tekście, który mamy przeczytać.

Do minisłowniczka mam jednak pewną uwagę. Zdarzają się w tekstach słówka, które są pogrubione i w słowniczku powinno znajdować się ich tłumaczenie, ale niestety kilka razy trafiłam na taki przypadek, że po prostu nie było zapisanego słówka. Wprowadza to w błąd czytelnika.

Zaletą tej książki jest zdecydowanie dołączona płyta CD, na której można znaleźć około 80 minut nagrań od native speakerów, które możemy odsłuchiwać podczas czytania tekstów ze zrozumieniem. Dzięki takiemu zabiegowi zdecydowanie poprawia się nasz słuch i rozumienie tego, co ktoś mówi do nas w języku angielskim, ale także uczymy się poprawnie wymawiać słowa. Z doświadczenia mogę przyznać, że to właśnie taka metoda pomogła mi poprawić mój język.

W każdym rozdziale mamy również ćwiczenia, które sprawdzają naszą wiedzę. Zadania nawiązują do tekstów ze zrozumieniem, ale są też niezależne, które sprawdzają chociażby znajomość słówek czy też umiejętność budowy zdań. Oczywiście poprawność wykonanych ćwiczeń możemy sprawdzić w odpowiedziach dołączonych do książki.

Zadania, których nie polubiłam to "odpowiedz na pytania", do których nie ma przykładowych odpowiedzi. Niestety jest to ogromny błąd, bo jak osoba, która się uczy, ma wiedzieć czy odpowiedziała poprawnie na pytanie? Ja po prostu omijałam tego typu zadania.

Repetytorium nie jest idealne, ale zdecydowanie jest ciekawe i można wynieść z niego sporo wiedzy, podłapać słówka, podszkolić budowę zdań, wymowę. Uważam, że jak najbardziej warto sięgnąć po książkę, ponieważ pomoże załapać chociażby podstawy języka angielskiego. Tak naprawdę wystarczy rozwiązywać 1-2 rozdziały dziennie, a efekty będą zauważalne.

OCENA 8/10

Za książkę serdecznie dziękuje wydawnictwu Edgard!

Natalia Zaczkiewicz
    Blogger Komentarze
    Facebook Komentarze

1 komentarze:

  1. 33 year-old Speech Pathologist Dolph Candish, hailing from MacGregor enjoys watching movies like It's a Wonderful Life and Hiking. Took a trip to Longobards in Italy. Places of the Power (- A.D.) and drives a MR2. sprawdz to,

    OdpowiedzUsuń