"Jedyny podręcznik sprzedaży jakiego potrzebujesz" - Anthony Iannarino


Ciężko jest mi jednoznacznie napisać, czego dokładnie oczekiwałam po tej pozycji.
źródło
Właściwie miałam pewne wyobrażenia o niej i założyłam, że będzie poruszała określone kwestie, które w ostatecznym rozrachunku okażą się być może niewygodne, aczkolwiek pomocne. Tak też w istocie było, jednak skłamałabym pisząc, że przewidziałam formę przekazu i rzeczowe metody na wdrożenie ich w życie. Tak, bo ta książka nie tyle, co przekazuje intrygujące treści, a uczy nas i prowadzi krok po kroku.


„ANTHONY IANNARINO jest znanym na całym świecie mówcą, autorem książek i liderem sprzedaży. Jego ceniony blog przyciąga średnio 65 tysięcy czytelników miesięcznie. Iannarino jest szefem bardzo skutecznego zespołu sprzedawców, wygłasza prelekcje w organizacjach sprzedażowych w całym kraju i wykłada w Capital School of Management and Leadership, będącej częścią Capital University.” - źródłoTa książka nie jest poradnikiem, jakich ostatnimi laty wyszło tysiące, które dość chwytliwie reklamowały rzekomo skuteczne i banalnie proste sposoby na szybkie odnoszenie sukcesów oraz wzbogacenie się. Nie jest to książka, która bazuje na zasadzie życzeniowej „chciałabym…” i działaniu kosmosu. Pozytywne nastawienie jest ważne, ale zamiast maglować w kółko wytarte już frazesy, należy zacząć działać. Tu i teraz i niestety od samego siebie.

Anthony Iannarino daje nam nie tylko narzędzia, dzięki którym skuteczniej i łatwiej będzie nam wybrać własne taktyki sprzedaży, ale przede wszystkim opisuje nam szczegółowo aż dziewiętnaście cech oraz umiejętności najwybitniejszych sprzedawców. Dowiemy się dokładnie co ich łączy, co składa się na ich sukcesy i co jest istotne na tym rynku, abyśmy mogli sprzedać to, co mamy do zaoferowania i trafiać z usługą/produktem do odpowiedniego klienta. Większość cech – jak nie wszystkie - zaręczam, jak będziecie o nich czytać, to uznacie, że „tak, przecież to logiczne, że należy wypracować w sobie samodyscyplinę, trzeba szanować swój czas, dobrze się zorganizować, być odpowiedzialnym, konkurencyjnym, bo przecież na tym biznes polega”. No właśnie, to wszystko jest logiczne, tylko co dokładnie kryje się za każdą z tych cech? Jak je w sobie naprawdę wypracować, choćby nam się okropnie nie chciało? To jest naprawdę trudne, a prawdziwe opanowanie ich wszystkich może zająć nam wiele lat. Odnoszę jednak wrażenie, że będzie warto.

Nie będziemy w tej książce czytać o wybitnych osobowościach, o ich drogach na szczyt i ich wspaniałych mowach motywacyjnych. Nie będziemy szukać swej gwiazdy i mocno wierzyć, że wszystko jakoś się ułoży. Nie, to my wszystko ułożymy, zaczniemy od samych siebie, następnie zrozumiemy czego tak naprawdę potencjalni klienci chcą. CO sprawia, że są skłonni u nas coś kupić, zainwestować, że chcą z nami utrzymywać kontakt, co my musimy im zaoferować, aby ich przyciągnąć. Oczywiście nie ma rozpisanego tu żadnego biznesplanu, to, co my chcemy robić, tworzyć, oferować, to nasza działka. Jednakże dowiemy się jak zacząć, co w sobie wypracować i jesteśmy w tym poprowadzeni.

Na stronie internetowej są do ściągnięcia dwa darmowe pliki w formatach PDF, które ułatwią nam ćwiczenie po każdym z rozdziałów, ale też przydadzą się podczas konkretnej już pracy. Niestety są tylko po angielsku, chociaż, jak dla mnie, to bardzo łatwo się w nich odnaleźć. Podoba mi się, że są świetnie opracowane. Wstęp, dobre tabele, które możemy edytować i posiadają wbudowane funkcje. Polecam zajrzeć.

Na koniec napiszę Wam jeszcze, dlaczego uznałam, że warto spróbować z tą książką. Po prostu prawda jest taka, że życie nie było i nie jest sprawiedliwe, nie każdy otrzyma swą gwiazdkę z nieba, jest ciężko i wszyscy nie osiągną wielkich sukcesów. Tak naprawdę każdy z nas o tym wie. Niemniej jednak warto przyłożyć się do nieraz ciężkiej i żmudnej roboty, wyrobić sobie odpowiednie nawyki, szanować swój czas, by te mniejsze i większe przyjemności móc odebrać w odpowiednim na to czasie. Nie warto trwonić czasu na pogaduszki, przeglądanie facebook’a, myślenie o niczym, gdy mamy czas na pracę, na nasz osobisty sukces. Przyjemnościom możemy przecież oddać się po zrealizowaniu naszych planów i to z większą satysfakcją. Przynajmniej ja tak uważam. Dodatkowo, jeśli nie chcemy się zmieniać, starać, uczyć, to szybko zabraknie dla nas miejsca tam, gdzie sobie wymarzyliśmy, ponieważ zwyczajnie nie pracujemy na nie. W tej książce dowiemy się, dlaczego najlepsi niemal zawsze wygrywają i zrozumiemy ich sposoby myślenia oraz postępowania. Później, jeśli już zastanowimy się nad sobą, nad tym w jaki sposób pracujemy, jak postępujemy, możemy przejść do następnej części i dowiedzieć się  jak rozwijać pożądane umiejętności.

Ocena 10/10

Za możliwość przeczytania dziękuję Wydawnictwu mt biznes


Ula Wasilewska
    Blogger Komentarze
    Facebook Komentarze

0 komentarze:

Prześlij komentarz