"Setna królowa" - Emily R. King

Czytając opis "Setnej królowej" na myśl przyszedł mi od razu turecki serial, którego klimat lubiłam. Postanowiłam więc sięgnąć po książkę i zobaczyć co skrywają jej strony. I jak się okazało, jest to bardzo ciekawa powieść, która ma rewelacyjną i wciągającą historię.

Kalinda była ostatnią z kobiet, która nadawałaby się na setną królową, chorowita, nieumiejąca walczyć, ale z ogniem w sercu. I właśnie ten ogień doprowadził do tego, że została wybrana, bo Radża lubił kobiety waleczne, ale nie spodziewał się, że Kalinda jest rewolucjonistką, która poważnie namiesza w jego pałacu.

Historia przedstawiona w książce jest bardzo ciekawa. Mamy tutaj pokazaną dziewczynę, która walczy o swoje, pomimo słabości, które w sobie ma. Kalinda pokazuje, że jeśli chce się coś osiągnąć, to można to zdobyć, bez względu na cenę. Bardzo spodobała się mi jej postać. Lubię bohaterki, które potrafią postawić na swoim, mają w sobie wolę walki i wyłamują się spoza schematów, a także mają cięty język.
Wydawać się może, że Kalinda jest słaba i śmieszne jest to, że to właśnie ona została wybrana na setną żonę, jednak całość jest bardzo prosto i sensownie wyjaśniona, dzięki czemu nie ma tutaj niespójności czy też nierealnych wątków.

Relacja między Kalindą, a jej strażnikiem Devenem była urocza. Chętnie czytałam o ich niewinny spotkaniach i słówkach. Super rozwijała się ta znajomość, ponieważ nie rzucali się na siebie od razu, jak to bywa w wielu książkach. Ich więź była budowana stopniowo i to w bardzo ciekawy i miły sposób. Z chęcią czyta się o takich kulturalnych, nieociekających erotycznością, niewinnych znajomościach.

Fabuła w książce jest pomysłowa. Mamy tutaj mieszankę haremu Radży Tarka, który ma 99 żon, motyw wiary w bogów, walk pomiędzy kobietami w turnieju, miłości i wojny. Odkrywanie tajemnic i kolejnych elementów przedstawionego świata jest naprawdę emocjonujące i wciągające, a dzięki temu z przyjemnością czytałam tę historię.

Akcja pędzi nieustannie, nie ma tutaj ani chwili wytchnienia, ciągle coś się dzieje. Brniemy poprzez konflikty między Radżą Tarkiem, a ludźmi obdarzonymi żywiołami, poprzez intrygi w pałacowym świecie, które odbywają się między kobietami żądnymi władzy, a także tajemnice i życie, które jest nam nieznane. Nie ma tutaj miejsca na nudę. Autorka ciekawi swoją powieścią na każdej stronie i dba o czytelnika.

Książka przedstawia niesamowity świat, w którym władzę sprawuje mężczyzna, a kobiety są mu uległe, jednak mają między sobą możliwość decydowania o dominacji w pałacu, w którym życie jest brutalne i nieprzewidywalne.  Historia jest świetnym połączeniem powieści obyczajowej wraz z elementami fantastycznymi. Czytanie jej przynosi dobrą zabawę, a kolejne strony wciąga się w mgnieniu oka.

Ocena: 9/10

Za możliwość przeczytania dziękuję bardzo Wydawnictwo Kobiece.
Natalia Zaczkiewicz
  Blogger Komentarze
  Facebook Komentarze

1 komentarze:

 1. Mnie od razu urzekła kładka, gdy ujrzałam ją pierwszy raz na instagramie. Teraz jeszcze bardziej ciekawi mnie jej treść. Dziękuję za tą recenzję, może okazać się pomocna przy wyborze lektury :)
  Pola z
  https://czytamytu.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń