"Wielki zbiór ćwiczeń z języka angielskiego" - EDGARD

"Wielki zbiór ćwiczeń z języka angielskiego" to kolejna ciekawa książka wydana przez wydawnictwo Edgard, którą miałam przyjemność poznać. Tym razem jednak ćwiczenia sprawiły mi trochę trudności, bowiem nie są tak łatwe, jak to bywało w poprzednich książkach.

Poziom na jakim została wykonana całość to A1-C2, a więc dla osób z każdej grupy zaawansowania, jednak dla osób początkujących niektóre zadania mogą być trudne w wykonaniu. Zawarte w książce ćwiczenia skupiają się na gramatyce i części leksykalnej, a więc spotkacie tutaj wiele zadań takich jak uzupełnienie zdania czasownikami w odpowiedniej formie, wybranie odpowiedniego słówka w tekście itp. ćwiczenia, które podnoszą poziom gramatyczny.

Książka jest ciekawa, ale nie do końca dla mnie. Raczej wolę zbiory ćwiczeń, w których uzupełniam zdania, czytam teksty i uczę się ich zrozumienia. Ta książka jest dobra dla osób, które lubią ćwiczenia gramatyczne, a ich poziom językowy jest średniozaawansowany. Fakt jest taki, że zbiór pomaga i uczy poprawnej budowy zdań czy tworzenia odpowiednich form czasowników, jednak zabrakło mi tutaj wyjaśnienia przed każdym rozdziałem jak tworzy się odpowiednią formę itp. bo jeśli książka przeznaczona jest również dla osób na poziomie podstawowym, to jednak należałoby zamieścić w zbiorze objaśnienia, bo ktoś na poziomie A1 ma prawo nie wiedzieć jak utworzyć dany czas czy jaką formę słówka wybrać.

W książce nie znajdziecie poleceń w języku polskim, a więc należy liczyć się z tym, że trzeba umieć język angielski na tyle, aby zrozumieć co należy zrobić, inaczej może być ciężko, chociaż polecenia są prosto skonstruowane i nie powinny sprawiać większych trudności.

W zbiorze znajdziecie:
- 460 ćwiczeń z kluczem odpowiedzi,
- materiał wymagany na FCE, CAE, CPE, maturze i innych egzaminach,
- idiomy, przysłowia i kolokacje, 
- 21 różnorodnych testów do ćwiczenia gramatyki i słownictwa.

Jest on dobry dla osób, które podchodzą do matury i mają problem z zadaniami w niej zawartymi. Myślę, że po przerobieniu całego zbioru matura zostanie zdana bez problemu. Oczywiście zbiór nie jest tylko dla maturzystów, świetnie się sprawdzi dla osób, które chcą przypomnieć sobie swoją wiedzę lub też nauczyć się czegoś nowego. Każdy znajdzie tutaj coś dla siebie.

"Wielki zbiór ćwiczeń z języka angielskiego" jest ciekawie wykonaną książką, która jest dobrą metodą nauki. Poleciłabym ją osobom, które posługują się swoim językiem na poziomie średniozaawansowanym, bo dla kogoś, kto raczkuje w świecie języka angielskiego, zadania mogą okazać się za trudne i zniechęcą do nauki. Mi zabrakło tutaj opcji z płytą, dzięki której moglibyśmy czytać i słuchać jednocześnie.

OCENA 8/10

Za książkę serdecznie dziękuje wydawnictwu Edgard!

Natalia Zaczkiewicz
  Blogger Komentarze
  Facebook Komentarze

1 komentarze:

 1. Przydałaby się na studia :D
  ~Pola
  www.czytamytu.blogspot.com Zapraszam :)

  OdpowiedzUsuń