"A Christmas Carol" - Opowieść Wigilijna w wersji do nauki języka angielskiego - Charles Dickens

Od niedawna jestem osobą, która pochłania wszystkie książki w języku angielskim na poziomie dla osób początkujących-średniozaawansowanych. Wiecie, matura w tym roku i język się przyda. A nie ma dla mnie żadnej lepszej formy nauki od czytania. Przerobiłam już sporo książek i mogę śmiało stwierdzić, że jestem obeznana w temacie i wiem, co jest w nich ważne. I muszę stwierdzić, że opowieści ze słowniczkiem oraz ćwiczeniami, to najskuteczniejsza metoda.

Bardzo długo opierałam się przed poznaniem języka angielskiego, a wszystko dlatego, że zostałam mocno zniechęcona poprzez podręczniki przewijające się w szkole i monotonne, nudne lekcje. I w końcu stwierdziłam, że to wstyd nie znać angielskiego i zaczęłam sięgać po powieści do nauki. Tym razem trafiło na "Opowieść Wigilijną", która sprawiła mi trochę kłopotu. Poziom tej powieści to B2, a więc trzeba łapać angielski dość dobrze.

Zacznijmy od tego, że miałam problem ze zwrotami, których do tej pory nie znałam. Na szczęście jest tutaj słowniczek, który mnie ratował, ale czytanie i zerkanie ciągle do niego było dość ciężkie. Niemniej jednak dzięki temu mogłam podłapać kilkadziesiąt nowych zwrotów, które z pewnością przydadzą się mi.

Bardzo mnie ucieszyło, że w powieści są ćwiczenia, które sprawdzają jak dobrze czytaliśmy i ile zrozumieliśmy, a także takie, które ćwiczą gramatykę czy też utrwalają zapamiętanie ważniejszych słówek. Takie zadania mamy po każdym rozdziale i jest do super rozwiązanie.

Dodatkowym atutem książki są opowieści w języku polskim, ciekawostki kulturalne i historyczne, które zaciekawią wielu czytelników. Zdecydowanie są również dobrą odskocznią i przerwą pomiędzy rozdziałami, wykonywanymi zadaniami. Dzięki temu umysł nie jest przeciążany, bo mamy styczność także z językiem polskim.

Zaletą jest również możliwość pobrania nagrań, dzięki którym możemy czytać i słuchać jednocześnie. Taki zabieg skutecznie utrwala i wyczula nasz słuch na język, ale także poprawia wymowę, z którą zazwyczaj są największe problemy.

"Opowieść Wigilijna" to historia znana na całym świecie. Myślę, że każdy chętnie wróci do tej wspaniałej opowieści i przeżyje ją na nowo. Świetną opcją jest więc przypomnienie sobie tego książkowego świata, w którym głównym bohaterem jest Scrooge, w wersji angielskiej. Fajnie jest móc połączyć przyjemne z pożytecznym. Ja bawiłam się naprawdę dobrze i cieszę się, że mogłam odbyć podróż razem ze starą sknerą i zobaczyć cud przemiany.

Ocena: 8/10

Za możliwość przeczytania dziękuję Wydawnictwo Poltext.

Natalia Zaczkiewicz
    Blogger Komentarze
    Facebook Komentarze

0 komentarze:

Prześlij komentarz