"Alice in Wonderland" - Alicja w Krainie Czarów w wersji do nauki angielskiego - Lewis Carroll

Czy znana jest Wam historia Alicji? Czy pamiętacie białego króliczka? A może jeszcze nigdy nie odbyliście podróży do Krainy Czarów? Mam więc dla wszystkich świetną propozycję, jaką jest możliwość poznania tej wspaniałej, popularnej opowieści w wersji angielskiej.

Jak wiemy, Alicja trafiła do Krainy Czarów i odbyła tam niesamowite przygody. Poznała wielu wspaniałych bohaterów, przeżywała cudowne chwile, pomagała innym i po prostu cieszyła się życiem. Bywały też momenty niebezpieczne, ale Alicja dzielnie radziła sobie ze wszystkim.

Trzeba przyznać, że Kraina Czarów jest wspaniała. Jednak wspaniała jest też możliwość doskonalenia i uczenia się języka, przeżywając przygody razem z Alicją, czytając książkę w języku angielskim. Nie bójcie się jednak, bo nie taki wilk straszny jak go malują. Nie ma się czego obawiać i myśleć, że ja nie dam rady, nie podobałam, nie uda mi się czytać po angielsku, bo to nieprawda.

Mój angielski jest podstawowy, a bez problemu udało mi się przeczytać "Alice in Wonderland". A wiecie dlaczego? Ze względu na kilka zalet powieści.
1. "Alicja w Krainie Czarów" to opowieść dobrze znana. Jeśli więc czytamy i czegoś nie rozumiemy, to bez problemu możemy dopowiedzieć sobie to co nieznane, bo pamiętamy historię.
2. Trudniejsze słówka, takie jak rumbling, barrowful są wyjaśnione w słowniczku, który zawarty jest przy każdym rozdziale.
3. Zdania są prosto skonstruowane i każdy jest w stanie je zrozumieć np. Alice was beginning to get very tired of sitting to her siter on the bank and of having nothing to do. 
Widzicie? Nauka angielskie wcale nie musi być trudna. Dla osób, które uwielbiają czytać, opcja poznawania historii po angielsku jest rewelacyjna. Łączymy przyjemne z pożytecznym.

Atutami książki zdecydowanie są ćwiczenia, które pojawiają się po każdym rozdziale, opowieści z dzieciny kultury i historii, która napisane są w języku polskim, nauka gramatyki, poznawanie konstrukcji zdania, możliwość słuchania opowieści poprzez pobranie bezpłatnego nagrania i tym samym szkolenie swojego słuchu.

"Alice in Wonderand" w wersji do nauki angielskiego jest naprawdę świetnym rozwiązaniem dla osób, które nie lubią wkuwać słówek i żmudnie siedzieć nad stosem podręczników. Poprzez czytanie uczymy się jednocześnie budowy zdań, słówek i posługiwania się językiem. Dlatego uważam, że jest to najskuteczniejsza metoda uczenia się. Książka jest nie tylko nauką, ale także zabawą i to jest kluczowy element. Myślę więc, że każdy mol książkowy, który chce podłapać angielski, powinien sięgnąć po tę książkę.

Ocena: 8/10

Za możliwość przeczytania dziękuję księgarni Gandalf. A książkę możecie kupić tutaj.

Natalia Zaczkiewicz

    Blogger Komentarze
    Facebook Komentarze

0 komentarze:

Prześlij komentarz