"Baśnie Hansa Christiana Andersena z angielskim"

Czy jesteś osobą, która pragnie podszkolić swój angielski albo w ogóle się go nauczyć? Czy lubicie czytać książki? Czy pamiętacie baśnie Andersena z dzieciństwa?
Mam dla Was świetną propozycję, która łączy przyjemne i pożyteczne. Razem z "Baśniami Hansa Christiana Andersena z angielskim" będziecie mogli podszkolić swój język obcy. 

Książka zawiera w sobie historie, które są nam bardzo dobrze znane. Każdy rozdział zawiera tekst, opowieść, które sprawdzają czy potrafimy czytać ze zrozumieniem. Nie ma jednak w tym niczego strasznego, bowiem trudniejsze słówka wytłumaczone są w minisłowniczku, który znajduje się przy każdym tekście. Bez problemu więc poradzicie sobie z książką. 

Po każdej historii możemy znaleźć ćwiczenia, które sprawdzają naszą wiedzę. Zadania nawiązują do tekstów, sprawdzają nasze czytanie, znajomość słówek czy też umiejętność budowy zdań. Dzięki nim świetnie podreperowałam swój język oraz podłapałam zasady gramatyki. Oczywiście poprawność wykonanych ćwiczeń możemy sprawdzić w odpowiedziach dołączonych do książki. 

Zaletą tej książki jest dołączenie kodu, który umożliwia pobranie nagrań, które możemy odsłuchiwać podczas czytania tekstów ze zrozumieniem. Dzięki takiemu zabiegowi zdecydowanie poprawia się nasz słuch i rozumienie tego, co ktoś mówi do nas w języku angielskim, ale także uczymy się poprawnie wymawiać słowa. Z doświadczenia mogę przyznać, że to właśnie taka metoda pomogła mi poprawić mój język.

Książka jest dobra nie tylko dla osób, które zaczynają swoją przygodę z angielskim. Świetnie sprawdzi się u osób, które chcą sobie przypomnieć język, a także go utrwalić. Zróżnicowane ćwiczenia naprawdę pomagają. Ja jestem bardzo zadowolona z tego, co zostało przedstawione w książce. Zdecydowanie jest to połączenie zabawy z nauką. 

Osobiście jestem bardzo zadowolona z poznania baśni iż sięgnę po kolejne książki wydawnictwa. Uważam, że książka pomogła mi w poznaniu języka i podreperowaniu mojej wymowy.. Ćwiczenia w połączeniu z tekstem do zrozumienia są najlepszą metodą nauki, jaką poznałam. Szkoda, że w szkole nie uczy się takimi metodami, bo efekty byłyby wówczas znacznie lepsze. 

Ocena: 8/10

Za możliwość przeczytania dziękuję księgarni Gandalf. A książkę możecie kupić tutaj.

Natalia Zaczkiewicz

    Blogger Komentarze
    Facebook Komentarze

0 komentarze:

Prześlij komentarz