"Christmas Stories. Opowiadania świąteczne w wersji do nauki angielskiego" - Poltext

"Christmas Stories. Opowiadania świąteczne w wersji do nauki angielskiego" to kolejna świetna angojezyczna książka, która genialnie sprawdza się podczas nauki języka.
Przede wszystkim podoba mi się sposób, w jaki została skonstruowana książka. Całość została podzielona na rozdziały, dzięki którym możemy robić przerwy podczas czytania. Każdy z nich zaczyna się kawałkiem historii, którą próbujemy przeczytać i zrozumieć. Ogromnym plusem jest to, iż na boku strony tłumaczone są trudniejsze słówka, których mamy prawo nie rozumieć. 

Zaletą są również ćwiczenia zawarte po każdym rozdziale, dzięki którym możemy ćwiczyć:
- gramatykę,
- konstrukcję zdań,
- rozumienie tekstu,
- poprawne pisanie wyrazów. 
Bardzo podoba mi się również dołączenie do książki zagadnień językowych. Jest to naprawdę świetny dodatek, który jest przydatny. 
To właśnie dzięki ćwiczeniom i zagadnieniom trochę podciągnęłam swój angielski i nieco więcej rozumiem i wiem. Oczywiście odpowiedzi znajdują się na końcu książki i możemy sprawdzać swoje umiejętności. 

Największym plusem książki, poza ciekawą treścią, jest jej przejrzystość, która bardzo przyspiesza czytanie i pozwala się lepiej orientować w całości materiału. Publikacja jest napisana prostym i łatwym do zrozumienia językiem. Nawet początkujące osoby powinny bez problemu poradzić sobie z historiami zawartymi w książce.

Świetnym dodatkiem są nagrania, które możemy pobrać z internetu i słuchać ich podczas czytania. W książce znajduje się specjalny kod, który umożliwia pobranie wersji audio. Jest to naprawdę super opcja, dzięki której poprawiamy swoją wymowę oraz słuch, poprzez słuchowy odbiór zdań, które wymawia lektor.

Muszę przyznać, iż jestem pod wrażeniem wykonania całości. Nie brakuje tutaj zróżnicowania, a nauka jest dzięki temu przyjemnością. Gdybym miała takie podręczniki w szkole, to angielski bym znała w malutki paluszku. 

Uważam, iż książka jest naprawdę świetna. Jest idealnym sposobem na nauczenie się języka. Czytają i rozwiązując zadania, uczymy się czytać ze zrozumieniem, a także łapiemy podstawy języka angielskiego. Bo nie ma nic lepszego jak uczenie się w przyjemny sposób.

Ocena: 8/10

Za możliwość przeczytania dziękuję Wydawnictwo Poltext.

Natalia Zaczkiewicz
    Blogger Komentarze
    Facebook Komentarze

0 komentarze:

Prześlij komentarz