"Czarodziejska klasyka po angielsku. Czarnoksiężnik z Krainy Oz. Piotruś Pan" - Lyman Frank Baum, James Matthew Barrie

Czarodziejski pakiet zachwycił mnie już samymi okładkami, jednak bardziej cieszył mnie fakt, że w jednym zestawie są dwie wyjątkowe powieści "Czarnoksiężnik z Krainy Oz" oraz "Piotruś Pan".
Spodobała mi się także możliwość poznania moich ulubionych bajek z dzieciństwa w wersji angielskiej. Czytanie takich wydań, które dodatkowo przystosowane są do nauki, to świetny pomysł, dzięki któremu przyswajanie słówek i obcego języka jest przyjemnością.

"Czarnoksiężnik z Krainy Oz" to powieść przygodowa, która opowiada historię Doroty i jej psa Toto. Oboje trafili przez trąbę powietrzną do Krainy Oz, w której spotykają ich przeróżne przygody. W nowym, nieznanym świecie, wędrując do potężnego Czarnoksiężnika, spotykają przeróżne postacie, którym pomagają i z którymi zaprzyjaźniają się. 
Ta klasyczna powieść jest idealna dla każdego.Ta bajka zachwyci bez względu na to czy jest się dzieckiem, czy też dorosłym, chłopcem czy dziewczynką. "Czarnoksiężnik z Krainy Oz" to książka ponadczasowa i uniwersalna. 

Tak samo jest z "Piotrusiem Panem", który również zalicza się do grona wyjątkowych bajek, idealnych dla każdego człowieka. Historia ta opowiada o przygodach dzieci, które przeżywają wspólnie niesamowite chwile. Czytając tę powieść, spotykamy magiczną wróżkę, która ma magiczny pyłek, groźnego Kapitana Haka i pokonujemy kilometry lecąc w przestworza z Piotrusiem Panem. 
Jest to niezapomniana podróż, której nie da się zapomnieć.

Myślę, że każdy z nas zna chociażby jedną z powyższych bajek. Każda z nich jest wyjątkowa, niesamowita i zapada w pamięć na długo. Obie powieści doczekały się nawet ekranizacji, które są świetną rozrywką w wolny wieczór. Jednak dziś nie będziemy dłużej rozmawiać o fabule bajek czy też ekranizacjach, bowiem chciałabym Wam opowiedzieć o bardzo ciekawej serii, jaką jest "Czarodziejska klasyka po angielsku".

Wydawnictwo Poltext wydało obie bajki w wersji do nauki języka angielskiego, która jest wprost świetna i idealna dla osób początkujących, jak również tych, które dobrze znają język. Poprzez czytanie znanej klasyki, możemy się bawić i uczyć jednocześnie. Nie ma nic lepszego jak łączenie pasji do literatury z nauką, która jest skuteczna i przyjemna. 

Podczas czytania możemy uczyć się słówek, konstrukcji zdań  i jednocześnie czerpać radość z lektury. Nie jest to nauka żmudna i ciężka, bo po prostu poznajemy historię, a tym sposobem podłapujemy język. 

Trzeba przyznać, że znajdziemy w książkach wiele nieznanych słówek, jednak nie trzeba się obawiać, że czegoś nie zrozumiemy, ponieważ trudniejsze zwroty wyjaśnione są w minisłowniczku, który znajduje się przy tekście. Każdy czytelnik jest więc w stanie zrozumieć zdania, które są naprawdę prosto skonstruowane i nawet jeśli nie rozumiemy czegoś, to za chwilę się wyjaśnia i dalej czytamy historię ze zrozumieniem. 

Dodatkową zaletą bajek w wersji do nauki angielskiego są ćwiczenia, które znajdziemy po każdym rozdziale. Zadania sprawdzają naszą wiedzę na temat przeczytanego tekstu, a także pomagają zapamiętać ważniejsze słówka czy też uczą budowy zdania. Oczywiście ich poprawność możecie sprawdzić w kluczu odpowiedzi.

Warto również ściągnąć sobie nagrania, dzięki którym możemy jednocześnie czytać i słuchać. Taki zabieg pomaga podszkolić wymowę, a także wyczula słuch na zagraniczne słówka i zdania.

"Czarodziejska klasyka po angielsku. Czarnoksiężnik z Krainy Oz. Piotruś Pan" to świetna zabawa oraz nauka w jednym. Zachęcam więc do sięgnięcia po nie, bo są idealne dla każdego, kto chce podszkolić swój język czy też po prostu poczytać w języku angielskim.

Ocena: 9/10

Za możliwość przeczytania dziękuję księgarni Gandalf. A książkę możecie kupić tutaj.

Natalia Zaczkiewicz
    Blogger Komentarze
    Facebook Komentarze

0 komentarze:

Prześlij komentarz