"Frankenstein w wersji do nauki angielskiego"

Czytanie w języku angielskim jest zdecydowanie najlepszą metodą do nauczenia się języka oraz poznania konstrukcji zdań. Poznałam już wiele książek i postanowiłam zapoznać się z kolekcją "Klasyka po angielsku". I szczerze muszę przyznać, że jestem zachwycona i ciesz się, że po nią sięgnęłam. 

Bardzo mnie ucieszyło, że w powieści są ćwiczenia, dzięki którym możemy sprawdzić czy zrozumieliśmy tekst, a także takie, które ćwiczą gramatykę czy też utrwalają zapamiętanie ważniejszych i przydatnych słówek. Takie zadania mamy po każdym rozdziale i jest to super rozwiązanie. Oczywiście ich poprawność możecie sprawdzić w kluczu odpowiedzi.
Zadania zawarte w książce są rozmaite i ciekawe, a więc nie można się nudzić. 

Książka umożliwia nam również pobranie nagrań, dzięki którym możemy czytać i słuchać jednocześnie. Taki zabieg skutecznie utrwala i wyczula nasz słuch na język, a także poprawia wymowę, z którą zazwyczaj są największe problemy. Dostęp do nagrań możemy uzyskać poprzez kod, który dołączony jest do każdej książki. 

Samo zrozumienie tekstu zawartego w książce nie jest zbyt trudne. Jeśli mamy jakiś problem i nie rozumiemy słówka, możemy znaleźć je w minisłówniczku, który znajdziemy na marginesie książki. Ogromny plus za to dla twórców, bo nie jesteśmy rzucani na głęboką wodę i pozostawieni sami sobie.

"Frankenstain" to historia znana na całym świecie. Myślę, że każdy chętnie wróci do tej wspaniałej opowieści i przeżyje ją na nowo. Świetną opcją jest więc przypomnienie sobie jej po angielsku i podreperowanie swojego języka.

Uważam, że książka jest świetnie wykonana i naprawdę warto po nią sięgnąć. Jest to idealny sposób na połączenie przyjemnego z pożytecznym, a nauka już dawno nie była tak przyjemna.


Ocena: 8/10

Za możliwość przeczytania dziękuję księgarni Gandalf. A książkę możecie kupić tutaj.

Natalia Zaczkiewicz
    Blogger Komentarze
    Facebook Komentarze

0 komentarze:

Prześlij komentarz