"Harry Potter: Różdżki. Kolekcja" - Monique Peterson

Nie sięgam często po tego typu dodatki książkowe, tym bardziej jeśli są stworzone przez kogoś innego, niż twórcę jakiejś serii. Niemniej jednak Harry'emu Potterowi nie można odmówić, prawda? I sięgnęłam z ciekawości po kolekcję różdżek. A nóż widelec może dowiem się skąd mogę wziąć jedną dla siebie?

Przyznać muszę, iż książka jest świetnym dodatkiem dla fanów Harry'ego Pottera. Jest tutaj zawartych mnóstwo elementów, które ucieszą wszystkich fanów Rowling.
Książka podzielona jest na siedem głównych rozdziałów, znajdziecie w niej informacje o tym:
- Czym jest różdżka?
- Kto wytwarza różdżki?
- Kim są Olivanderowie?
- Jakie są techniki wyboru różdżki u Olivandera?
- Jakie są techniki władania różdżką?
- Czym są pojedynki na różdżki?
I ostatnim zdecydowanie najlepszym rozdziałem jest spis ogromnej ilości bohaterów, opis ich różdżek oraz zdjęcie każdej z nich.


Rozdział o różdżkach został fajnie pogrupowany. Znajdziecie tutaj:
- uczniów Hogwartu,
- nauczycieli oraz personel Hogwartu,
- bohaterów Turnieju Trójmagicznego,
- członków Zakonu Feniksa,
- bohaterów ciemnej strony mocy,
- Ministrów Magii,
- osoby przynależące do czarodziejskich rodów,
- wytwórców różdżek.
Przyznać trzeba, iż taki podział jest bardzo poręczny.

Książka jest świetne wykonana od oprawy aż po wnętrze. Jestem zachwycona twardą oprawą, która jest prześliczna i świetnie komponuje się na regale, jednak środek jest jeszcze lepszy. Te wszystkie różdżki, opisy, zdjęcia, po prostu magia.

Elementem, który bardzo mi się spodobał, jest przedstawienie budowy różdżki. Dowiedziałam się, iż składają się one z komory przewodzącej, klamry podstawowej i elementu magicznego np. pióra feniksa. Odkryłam również wiele innych ciekawostek. Faktem jest również to, iż wiele z nich już znałam wcześniej, jednak dobrze było przypomnieć sobie je wszystkie.

Książkę mogę polecić wszystkim, którzy lubią serię Rowling. Uważam,że jest to świetny dodatek, o który warto uzupełnić swoje domowe biblioteczki.

Ocena: 10/10
Za możliwość przeczytania dziękuję bardzo Media Rodzina.

Natalia Zaczkiewicz
    Blogger Komentarze
    Facebook Komentarze

1 komentarze:

  1. Wątpię, że kupiłabym taką książkę, jednak wydaje się być całkiem ładna i ciekawa - szczególnie dla kolekcjonerów elementów związanym z HP.

    OdpowiedzUsuń