„Kicia Kocia. Kalendarz 2019 r.”

[źródło]

                Kiedy kilka lat temu usłyszałam o Kici Koci, nie sądziłam, iż ta bohaterka stale zagości w naszym domu. Ot biała kotka, która zachowuje się jak człowiek. Mijają lata, a ona nadal jest z nami. Fascynacja nie mija, choć córka jest co raz starsza. Międzyczasie urosła nasza biblioteczka Kici Koci: mamy książeczki twardostronicowe, w których bohaterami są Nunuś i jego siostrzyczka, klasyczne z miękkimi kartkami oraz wielkoformatowe książki z okienkami. Jest już sporo tego, lecz wydaje się, że zapotrzebowanie na kolejne pozycje nie jest na wyczerpaniu, a sama autorka serii ma jeszcze wiele pomysłów do zrealizowania.
Jeden z tych pomysłów trafił jakiś czas temu do naszego domu. Mam tu na myśli „Kicia Kocia. Kalendarz 2019 r.”. Jest to kalendarz ścienny, standardowego formatu i dedykowany dla dzieci. Generalnie tego typu kalendarzy jest mało na rynku, choć właściwie nie wiadomo dlaczego. Dzieci mają nie rzadko równie bogaty plan dnia co dorośli i taki kalendarz może okazać się być bardzo przydatny.  

Jak można się domyślić jest to kalendarz tematyczny, którego głównym motywem są bohaterowie cyklu książeczek Anity Głowińskiej. Każdy z miesięcy został wzbogacony odpowiednim obrazkiem, dopasowanym do danego miesiąca. I tak styczeń przedstawia Kicie Kocie i Packa na sankach, w lutym Kicia Kocia, Pacek i Adelka stoją w towarzystwie bałwana. W marcu mama wraca z Kicią Kocią z zakupów, a w kwietniu tata Kici Koci uczy ją jeździć na rowerze. Z kolei w maju Julianek, Adelka, Pacek i biała kotka siedzą na kocu w uroczych przepaskach. Przyznaje, że ta ilustracja jest moją ulubioną. W czerwcu Pacek, Julianek i Kicia pływają w basenie, w lipcu mała kotka z tatą wybierają się w podróż, zaś w sierpniu Kicia Kocia z Packiem budują zamek z piasku. Jesienne miesiące przedstawiają traktor, dzieci w przedszkolu i Kicie Kocie idącą do lekarza. Ostatni miesiąc roku został wzbogacony ilustracją przedstawiającą głównych bohaterów książek Anity Głowińskiej przy udekorowanej choince i prezentach.

Poza ilustracją i zaznaczonymi dniami każda strona zawiera tabelkę składającą się z pięciu rzędów. W tabelce można zapisać swoje notatki, w szczególności zaplanować różne wydarzenia, które będą miały miejsce w danym dniu. Przykładowo mogą być to imprezy rodzinne lub koleżeńskie, urodziny przyjaciół naszego dziecka czy też zwykłe zajęcia pozalekcyjne.

W kalendarzu „Kicia Kocia. Kalendarz 2019 r.” są odnotowane najpopularniejsze święta takie jak Boże Narodzenie, Walentynki czy Tłusty Czwartek . Jest to przydatne dla zapominalskich.

Podsumowując „Kicia Kocia. Kalendarz 2019 r.” to nowość na rynku wydawniczym, która urozmaica wybór kalendarzy dla dzieci. Sam w sobie produkt jest ładnie wykonany, kolorowy i przede wszystkim jest praktyczny, dzięki możliwości wykonania samodzielnych notatek.

Ocena
9/10

Za użyczenie kalendarza dziękuję wydawnictwu Media RodzinaMagda Pchła

    Blogger Komentarze
    Facebook Komentarze

0 komentarze:

Prześlij komentarz