‘’Kraina czarów” – ilustracja: Maciej Szymanowicz


Puzzle to rozrywka dobra zarówno dla młodych, jak i dla starszych. Każdy może dobrać stopień trudności układanki wedle swoich preferencji, ponieważ sklepy stacjonarne i internetowe proponują nam naprawdę wiele świetnych produktów. Niedawno miałam okazję zapoznać się z bardzo łatwymi puzzlami z Puciem, a tym razem mam coś trudniejszego. Jednak przy okazji poznawania i recenzowania tych pozycji, przypomniałam sobie swoją pasję z dzieciństwa i na pewno zaopatrzę się w jakieś trudne puzzle, które będę mogła układać wieczorami, z kubkiem kawy i jednocześnie ćwicząc swoją spostrzegawczość oraz cierpliwość, bo skoro jestem już stara, to nie znaczy, że nie warto się rozwijać.

Puzzle, a raczej obrazek, który wyłania się na końcu układanki, to nie jakaś przypadkowa grafika. Znajdują się na niej bohaterzy książki ,,Rok w krainie czarów”, więc jeśli znacie osobę, która uwielbia tę powieść, już wiecie jaki prezent możecie jej zrobić. Sama wiem, że jeśli rozkochamy się w jakiejś postaci albo postaciach, to z miłą chęcią gromadzimy przeróżne gadżety z nimi związane.

Na pudełku możemy doczytać się, że puzzle są przeznaczone dla osób w wieku powyżej trzech lat. Cóż… Uważam, że nie warto dyskutować na ten temat i to kwestia otwarta. To wszystko zależy od poziomu rozwoju dziecka, od tego, kiedy zaczynamy podsuwać mu do układania pierwsze puzzle, czy to polubi i czy odpowiada mu taka forma rozrywki.


Same puzzle nie należą do najprostszych, ale też nie są bardzo trudne i sami musimy ocenić, czy nasze dziecko jest w stanie im podołać samodzielnie, czy może będzie potrzebowało pomocy większej lub mniejszej. Jak sami widzicie, obrazek zawiera sporo szczegółów, jest w wymiarach 47 x 33 cm, czyli nie aż takim dużym. Samych puzzli jest pięćdziesiąt cztery, więc nie są jakieś małe, co na pewno stanowi dodatkową zaletę, bo nie będą się gubić.

Gdy już otrzymamy obrazek, możemy zauważyć, że grafika jest bardzo fajna, kolory są nasycone i całość prezentuje się bardzo fajnie, co na pewno będzie cieszyło. Sama trochę wyszłam z wprawy i ułożyłam je wolniej niż powinnam, więc myślę, że warto dobrze przemyśleć, komu kupimy ten produkt i warto znać umiejętności oraz upodobania docelowego odbiorcy.

Warto jeszcze napisać kilka słów o wykonaniu, bo ja byłam przyzwyczajona do dość kiepskiej jakości takich produktów i w moich czasach, wszystko było poklejone taśmą, a nie należałam do osób, które wszystko niszczyły i nie szanowały swoich zabawek. To pudełko jest naprawdę solidne, z grubej tektury, więc boki nie powinny się otwierać i raczej nie będą nigdzie powstawały żadne dziury.


Same puzzle są również wykonane z dość grubego kartonu, więc nie powinny się rozwarstwiać ani łamać, jeśli im nie będziemy w tym usilnie pomagać. Po połączeniu puzzle dobrze się trzymają razem i nie rozwalają się przy najmniejszym przesunięciu, co zawsze jest strasznie frustrujące, ale nie dotyczy tego produktu.

Świetnie się bawiłam podczas układania, a dzieckiem już dawno nie jestem. Jednak młoda osoba może dzięki nim trenować spostrzegawczość, cierpliwość i przy okazji spędzić czas inaczej niż przed telewizorem albo komputerem.

,,Kraina czarów” to fajne puzzle, które mogą spodobać się fanom tego typu rozrywek, niezależnie od wieku. Całość jest solidnie wykonana, grafika prezentuje się wyśmienicie i zawiera sporo szczegółów, dzięki czemu układanie jej trwa trochę dłużej i trzeba bardziej się wysilić, co jest oczywiście dużą zaletą. Polecam, bo naprawdę warto zaszczepiać w dzieciach miłość do tego typu rozrywek, które rozwijają pewne umiejętności, ale także absorbują sporo uwagi i mogą stanowić pretekst do wspólnego spędzania czasu.


Ocena: 10/10
Za możliwość zapoznania się z puzzlami dziękuję Wydawnictwu Nasza Księgarnia


Patrycja Bomba


    Blogger Komentarze
    Facebook Komentarze

0 komentarze:

Prześlij komentarz