"Quiz and act mix of english tenses" - RegipioSzybka genialna w swojej prostocie i rozbudowująca wiedzę karciana mini gra quizowa. Przeznaczona dla grupy od dwóch do ośmiu graczy (preferowana rozgrywka w parach) bez ograniczeń wieku (choć patrząc na zestaw pytań najsensowniej grać z osobami 10+).

Mechanika
Gra jest oparta na zasadach prostej rozgrywki quizowej w której gracze naprzemiennie zadają sobie i odpowiadają na pytania z kart.

Podstawowa rozgrywka
Kładziemy na stole stos kart napisem Challenge do góry, następnie pierwszy gracz ciągnie kartę i czyta pytanie osobie po lewej, koniecznie po angielsku.
Jeżeli gracz odpowie poprawnie zdobywa 2 punkty i może poprosić o zadanie dodatkowe z karty, aby zdobyć 1 dodatkowy punkt.
Jeżeli gracz udzieli odpowiedzi niepoprawnej będzie musiał odgadnąć zadanie dodatkowe bez możliwości wyboru.
Następnie gracz który odpowiadał ciągnie kartę i czyta osobie po lewej.

Sposób rozgrywki/wygranej 1
Wygrywa gracz któremu nie pozostały karty w ręce (wcześniej musimy rozdać karty pomiędzy graczy. Niestety informacji tej nie ma na pudełku z grą na którym znajduje się instrukcja)

Sposób wygranej 2
Wygrywa gracz który pierwszy osiągnie 15 punktów.

Wykonanie

Gra jest produktem budżetowym przeznaczonym do nauki wiedzy powszechnej po angielsku.
Wykonanie kart jest bardzo ładne, choć proste, ilość punktów za zadanie okazana jest w formie kostek do gry z wyrzuconym wynikiem. Jedyny minus nadruku który odnajduję, to fakt iż karty są powlekane tylko po jednej stronie, co może znacząco obniżyć ich żywotność.


Klimat

Gra może być świetnym przerywnikiem imprezowym, jeżeli chcemy ćwiczyć swój angielski. Niestety poziom pytań nie jest najniższy i niektóre z nich mogą być zbyt dużą barierą dla małych dzieci. (Przykładem może być pytanie np. O jedynego koronowanego na polu walki króla Anglii)

Podsumowanie:

Gra jest ideałem na imprezy dla starszych graczy ewentualnie dla pracowników firm do ćwiczenia języka podczas lunchu.
Jej walory dydaktyczne wynikają z czytania i powtarzania zdań po angielsku, jak i potężnej dawki pytań historycznych, niestety może się to okazać zbyt duży próg dla młodszych graczy przez co ciężko mi ją polecić każdemu.

Zalety:
      Proste zasady quizowe
      2 tryby alternatywnego zakończenia gry/rozgrywki
      Proste i ładne wykonanie graficzne
      Małe pudełko odpowiednie pod zawartość
Wady:
      Brak zasad po Polsku (nawet w formie insertu z kartki xero)
      Nieprecyzyjne zasady
Ocena 6/10Za egzemplarz recenzencki dziękujemy wydawnictwu REGIPIO

~Adam Ochwat    Blogger Komentarze
    Facebook Komentarze

0 komentarze:

Prześlij komentarz