‘’Tabliczka mnożenia. Zeszyt z naklejkami”

Sama pamiętam, gdy nadszedł mój czas nauki tabliczki mnożenia. Początkowo podchodziłam do tego bardzo pozytywnie i myślałam, że szybko mi pójdzie, ale okropnie się myliłam. To chyba wtedy pierwszy raz znienawidziłam matematykę i już wiedziałam, że to będzie przedmiot, który sprawi mi całą masę problemów. Nie miałam dostępu do jakiś pomocy naukowych i musiałam polegać tylko na kartce z wypisanymi działaniami. Sami przyznacie, że to niezbyt atrakcyjny sposób nauki, zwłaszcza dla młodej osoby.

Na szczęście pojawia się coraz więcej atrakcyjnych pomocy naukowych i doskonałym przykładem jest książeczka, o której będę Wam właśnie pisać. W czasach mojego dzieciństwa miałam kilka takich produktów, ale raczej nie trafiłam nic do tabliczki mnożenia, a szkoda. Jednak ta przypomina mi bardzo te, które pamiętam, bo miały podobne okładki. Cóż… No nie będę owijać w bawełnę, ale grafika ta jest trochę kiczowata, jednak nie warto zbyt długo pochylać się na tą kwestią, bo ważniejsze jest wnętrze.

Książeczka zaczyna się oczywiście od początku, czyli najpierw uczymy się mnożenia przez jeden. Oczywiście na wstępie dostajemy gotowca, czyli ściągę, z której możemy się uczyć zanim przejdziemy do wykonywania zadań. Podoba mi się, że autorzy nie ograniczyli się do podania tabliczki tylko do dziesięciu, ale podali ją do dwunastu. Wtedy też może szybciej młoda osoba może zobaczyć pewne zależności, które pomogą jej w nauce.


Później musimy wykonać zadania, które mają pomóc nam w utrwaleniu zdobytej wiedzy i wykorzystaniu jej w praktyce. Tabelę z podanymi odpowiedziami zawsze można zasłonić ręką lub kawałkiem kartki, aby nie podglądać i móc rzetelnie ocenić poziom swojej wiedzy. Podoba mi się również to, że część zadań wykonujemy poprzez przyklejanie naklejek, a część musimy samodzielnie wpisać. Ta różnorodność na pewno sprawi, że całość nie znudzi się nam zbyt szybko i nie będzie tylko nudnym obowiązkiem, ale także dobrą zabawą, która czegoś pożytecznego może nauczyć.

Na końcu każdej strony można przykleić naklejkę z pucharem, która udowadnia to, że zdobyliśmy nową wiedzę. Zawsze fajnie jest w pewny sposób kontrolować swoje postępy i dodatkowo motywować się w zdobywaniu nowych umiejętności.

Na samym końcu znajduje się strona, gdzie musimy wykorzystać wiedzę związaną z całością zdobytych umiejętności. Jest sporo działań z użyciem różnych liczb, więc trzeba wykazać się dobrą pamięcią i naprawdę udowodnić, że nauka przyniosła pożądany efekt.

Rozkładówka z naklejkami jest bardzo kolorowa, przyjazna i podzielona na moduły, więc wiadomo, które naklejki należy używać na konkretnych stronach. Podoba mi się to, że pojawiają się tam obrazki, bo całość nie jest nudna i aż tak poważna, co jednocześnie zachęca do powracania do nauki za pomocą tego zeszytu.


W środku znajdziemy również całkiem spory plakat z całą tabliczką mnożenia, który jest kolorowy i stworzony tak, aby wszystko było na nim jasne i klarowne. Zawsze można go przykleić gdzieś koło biurka lub innego miejsca nauki dziecka, aby w każdej chwili mogło spojrzeć, w razie problemów. Na pewno taka pomoc naukowa nikomu nie zaszkodzi, bo z każdym spojrzeniem zapamiętujemy coraz więcej, zwłaszcza jeśli forma jest ciekawa i przyciągająca wzrok, a ta taka jest.

,,Tabliczka mnożenia. Zeszyt z naklejkami” to książeczka, która na pewno pomoże młodej osobie podczas nauki. Znajdziemy w niej sporo ćwiczeń, będących świetnymi zwłaszcza w początkowej fazie poznawania tabliczki mnożenia. Całość jest kolorowa, różnorodna i posiada naklejki, które stanową dodatkowe urozmaicenie, ale również służą do celów edukacyjnych. Polecam!


Ocena: 10/10
Za możliwość zapoznania się z książeczką dziękuję Wydawnictwu Egmont


Patrycja Bomba
    Blogger Komentarze
    Facebook Komentarze

1 komentarze:

  1. Książka z pewnością bardzo pomocna, zwłaszcza mojej uczennicy by się teraz przydała :) Pozdrawiam, ELi https://czytamytu.blogspot.com

    OdpowiedzUsuń