"The Secret Garden - Tajemniczy ogród w wersji do nauki angielskiego"

"The Secret Garden" jest kolejną książką z serii Klasyka po angielsku. Miałam już przyjemność poznać kilka wydań z tej serii i jestem naprawdę zachwycona. Bardzo lubię łączyć przyjemne z pożytecznym. A jako mol książkowy, nie ma dla mnie nic lepszego, jak nauka poprzez zabawę, jaką oferuje mi czytanie.

Pierwszą zaletą poznania lub przypomnienia sobie historii zawartej w książce "Tajemniczy ogród", jest oczywiście nauka i ćwiczenie języka. Wydanie bardzo dobrze szlifuje czytanie ze zrozumieniem, rozumienie słówek, gramatykę i konstrukcję zdań.

Przyjemność czerpiemy również z samego poznawania historii, która jest świetna i zdecydowanie wciąga w swoją fabułę, aż nie można się oderwać. Tekst skierowany jest do osób, które władają językiem na poziomie B1-B2, a więc nie jest trudno. Dodatkową pomocą jest minisłowniczek, który znajduje się na marginesach stron. Jeśli więc mamy problem ze słówkiem, w większości znajdziemy jego tłumaczenie w słowniczku.

Z książką przećwiczycie również swoje umiejętności, bowiem znajdziecie w niej mnóstwo ćwiczeń, które sprawdzą jak uważnie czytacie czy też pomogą Wam zapamiętać słówka, a także trudniejsze i przydatne zwroty. Jest to ciekawy dodatek, który jest fajnym urozmaiceniem i przerwą w czytaniu.
Odpowiedzi do zadań znajdziecie na końcu książki i będziecie wiedzieć jak bardzo panujecie nad językiem angielskim.

Świetną opcją jest również możliwość pobrania  nagrań, których ściągnięcie umożliwia nam specjalny kod dołączony do książki. Dzięki temu możemy czytać i słuchać jednocześnie, a co za tym idzie, poprawiać swoją wymowę.

"The Secret Garden" umożliwia nam naukę i czytanie jednocześnie. Osobiście uważam, że jest to przyjemne połączenie. Bardzo miło spędziłam czas z książką i zdecydowanie poprawiłam swój angielski.

Ocena: 8/10

Za możliwość przeczytania dziękuję księgarni Gandalf. A książkę możecie kupić tutaj.

Natalia Zaczkiewicz


    Blogger Komentarze
    Facebook Komentarze

0 komentarze:

Prześlij komentarz