"W świecie małp" - Asia Gwis

Każdy rodzic wie, że dzieci stopniowo przeżywają fascynację różnymi zwierzakami. Zazwyczaj
zaczyna się niewinnie od kotków i piesków. Moja córeczka miłością darzy akurat wszelkiego rodzaju
psiaki. Pluszaków ma mnóstwo, ubrania z pieskami to norma, posiada nawet wypasione, chodzące i szczekające zwierzaki na baterie. Później wraz z upływem dziecięcych lat to zainteresowanie dotyczy rybek, szczurów, świnek morskich i coraz to dziwniejszych stworzeń, szczerze mówiąc w takiej fascynacji, nie ma niczego złego, dopóki dziecko nie poprosi Was o na przykład legwana!

A teraz już tak całkiem na poważnie, uważam, że w pewnym wieku nasze dzieci chłoną wiedzę jak gąbka, właśnie w takim momencie jest idealny czas, na podsunięcie edukacyjnych książek, czy filmów. Nauka przez zabawę to coś, co uwielbiam, malec jest tak zaaferowany, że nawet nie zauważa, kiedy dowiaduje się czegoś nowego, przydatnego, ważnego. Oczywiście każdy z nas jest inny i są też dzieciaki, które same proszą o konkretną książkę, udzielającą im odpowiedzi na nurtujące pytania, czy zaspokajające po prostu naturalną ciekawość.

Książkę "W świecie małp" musiałam mieć dlatego, że uważam te zwierzęta za naprawdę wyjątkowe, przede wszystkim człowiek pochodzi od małpy, a to już wystarczający powód, by poznać wszystkie ich gatunki, zwyczaje i tajemnice. Stwierdziłam, że choć moja córeczka jest jeszcze nieco za mała, na interesowanie się akurat tymi zwierzakami, to za jakiś czas na pewno z chęcią bliżej je pozna. Wiedza, którą Asia Gwis przekazuje na kartach książki, nie tylko zaspokoi dziecięcą ciekawość, ale też zainteresuje rodzica, gwarantuję! Ponadto założę się, że małolat zaimponuje nowymi wiadomościami nauczycielom, a także kolegom!

Źródło

Książka jest bardzo solidna, sztywna oprawa i sztywne strony, właśnie to najbardziej cenię w publikacjach wydawnictwa - staranne wykonanie.

Gdzie żyją małpy? - Właśnie to pytanie widnieje na pierwszej stronie książki. Autorka przygotowała mapę, na której pokazała, gdzie żyją małpy, takie jak tamaryna białoczuba, marmozeta lwia, czepiak czarny, dryl, magot, goryl, koczkodan rudy, hulman, langur kasztanowy i inne. Choć wstyd przyznać, nie miałam pojęcia o istnieniu większości z nich.
Na kolejnych stronach, autorka zdradza rodzinne tajemnice małp, jak się witają, jak spędzają czas, jak okazują sobie uczucia. Pokazuje też wyjątkowe okazy, przedstawia, gdzie mieszkają, czy wysoko, czy nisko, czy wiszą, czy może skaczą?
Dowiecie się stąd także, co małpy jedzą, ile mierzą i ważą, które z nich są największymi okazami, a które najmniejszymi.

Podoba mi się, że autorka nie bała się też poruszyć tematu zmysłów, wyjątkowych małp śnieżnych, dobrze nam znanych szympansów, czy różnego rodzaju ciekawostek. Podziwiam Asię Gwis za staranność, z jaką stworzyła tę książkę. Z pewnością poświęciła jej dużo serca i czasu, bo wiedza, którą chcę przez tę publikację przekazać młodszym, jest imponująca. Wszystkie ważne, ciekawe, ekscytujące informacje zamieściła w świetnej, ciekawej formie, nie w taki zwyczajny sposób.

Źródło

W większości jesteśmy wzrokowcami, autorka musiała wziąć ten fakt pod uwagę, bo wyróżnia, wytłuszcza i urozmaica tekst. Nie bez znaczenia są tu ilustracje, z pewnością zapadną w pamięć, choć muszę przyznać, że niezbyt przypadły do gustu akurat mnie. Wolę ciepłą, stonowaną kolorystykę, tutaj, choć zwierzęta są dobrze odwzorowane, kolory są dla mnie zbyt ostre. Mam wrażenie, że barwy są nieco agresywne, gryzą się, są zbyt chłodne.

Prócz kolorystyki książka naprawdę mnie zachwyca i zdecydowanie śmiało mogę Wam ją polecić. Warto podarować ją dziecku nawet bez okazji, a także warto wcześniej samemu ją poczytać i poszerzyć swoją wiedzę. Świat małp jest naprawdę intrygujący i pełen ciekawostek! Koniecznie musicie to sprawdzić!

Ocena: 9/10

Za możliwość zapoznania się z książką, dziękuję Wydawnictwu Nasza Księgarnia

Julia Komorska
    Blogger Komentarze
    Facebook Komentarze

1 komentarze: