"Wilk na rzeź" - Ruth Rendel

Ruth Rendel zdecydowanie jest utalentowaną autorką, która potrafi porwać czytelnika w wir wydarzeń. Miałam przyjemność przeżyć to na własnej skórze wraz z jej nową powieścią "Wilk na rzeź", która zapadnie mi w pamieć na długo.

Książka opowiada historię Wexforda i inspektora Burdena, których zadaniem jest rozwiązanie zagadki zaginięcia dziewczyny o imieniu Anita, która jak się okazuje, jest lekkomyślną, bogatą kobietą, która nie ma skrupułów. Sęk w tym, iż nie mają poszlak, a jedyną wskazówką jest tajemniczy list. Jedno jest pewne - zadanie jest trudne.

Historia jest bardzo ciekawa. Autorka miała świetny pomysł, który dobrze przedstawiła czytelnikom.
Razem z inspektorem przeprowadzamy śledztwo, w której ja osobiście wciągnęłam się i z przyjemnością odkrywałam tajemnice. Fajne było to, iż fabuła osadzona jest kilkanaście lat wstecz, a więc nie ma takiej techniki jak teraz i mogłam poznać starodawne metody rozwiązywania spraw. Czasami dobrze jest poznać historię, w której nie ma tak bardzo rozwiniętej technologii, a zajęcie się sprawą wymaga czasu, poświęcenia, umiejętności i spryty.

Wydarzenia nie pędzą tak, że w mgnieniu oka wszystko jest rozgryzione, wszystko stopniowo odkrywamy i mamy przy tym dużo zabawy. Autorka od samego początku zaciekawiła mnie swoją historią, bowiem wrzuca czytelnika na głęboką wodę, w środek pewnego wydarzenia, które okraszone jest nutką tajemnicy i niewiadomymi.

Bardzo dobrze bawiłam się podczas rozgryzania zagadek i ustalenia czy morderstwo w ogóle miało miejsce. Byłam pod wrażeniem, że pomimo posiadania jednego listu, bohaterowie potrafili rozwiązać sprawę i to bez użycia technologii. Ten wątek zdecydowanie zasługuje na uznanie i jest ciekawy.

Na uznanie zasługują opisy zastosowane w książce, które są wyszukane, a słownictwo jest bogate, aż chce się czytać. Naprawdę urzekł mnie styl autorki, który bardzo mi przypadł do gustu. Powieść pochłonęłam bardzo szybko i postanowiłam, że będę musiała sięgnąć po inne dzieła Ruth Rendel

Zachęcam Was więc do poznania powieści, bo jest to naprawdę bardzo dobry kryminał. I chociaż nie jest nowoczesny, to właśnie dzięki temu ma swój urok.

Ocena: 9/10

Za możliwość przeczytania książki dziękuję wydawnictwu Replika.


Natalia Zaczkiewicz

  Blogger Komentarze
  Facebook Komentarze

2 komentarze:

 1. Jeśli zapragnę dobrego kryminału to na pewno po tę książkę sięgnę :)
  Pozdrawiam, Eli https://czytamytu.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 2. Dobry kryminał to coś czego każdy od czasu do czasu potrzebuje :)

  OdpowiedzUsuń