"Krok po kroku - kocham" - Tekst: Katarzyna Huzar-Czub, Ilustracje i projekt okładki: Agnieszka Matz

Kocham - bardzo ważne słowo, niby niepozorne, zwyczajne, ale jak głębokie ma znaczenie, prawda? Każdy potrzebuje czasem, a może częściej niż czasem, usłyszeć, że ktoś go kocha. To chyba jedyne słowo, którego nadużyć nie można. Oczywiście, czasem czyny świadczą o miłości i nie trzeba wyrażać jej werbalnie, by ją czuć, ale i tak zawsze będę twierdzić, że o uczuciach należy mówić głośno, pokazać, że się ich nie wstydzimy.

Każdego dnia, parokrotnie powtarzam mojej córce, że ją kocham, a ona już od dawna z uśmiechem mi odpowiada, chciałam, by to słowo jej nie zawstydzało, by było dla niej tak naturalne, jak "cześć". Miłość jest w naszym życiu szalenie ważna i nie jest istotne, czy kochamy dziecko, rodzica, przyjaciela, partnera, ważne, że w ogóle potrafimy kochać.

Ta książeczka w piękny sposób uczy miłości i ją pokazuje. Na kartach bajki we wzruszający sposób przedstawiona jest miłość mamy do jej dzieci. Przytulanie, łaskotki, całusy i mnóstwo radości. Duma w oczach taty też świadczy o miłości, a zazwyczaj tatusiowie są mniej skłonni do wylewania uczuć, więc najdrobniejszy gest, uśmiech i wzruszenie w oczach ojca w mig wyłapują dzieciaki. Noszenie na barana, gdy krótkie, małe nóżki odmawiają posłuszeństwa i rozśmieszanie do granic możliwości - uczucia widoczne gołym okiem.


A co z dziadkami? Nie wiem, czy to prawda, ale mówi się, że swoje dzieci kocha się najbardziej na świecie, ale wnuki jeszcze mocniej. Myślę sobie, że muszę zapytać moją mamę o jej zdanie na ten temat, jednak tak czy siak, widzę na co dzień, jak bardzo moja córka kochana jest przez swoich dziadków. Widzę, że mój tata pozwala jej na znacznie więcej, niż mnie i mojemu bratu w dzieciństwie, oczy cieszą mu się na jej widok niesamowicie, tak jak i moja mama nieustannie ją rozpieszcza i wierzcie mi, pozwala jej na wszystko! Moja mama zawsze znajduje czas na krótką, a czasem i dłuższą rozmowę przez telefon, rozmawia z małą i pozwala jej maszerować za sobą krok w krok. Mnóstwo przytulasów, głaskania i czułych słówek. Miłość dziadków bezsprzecznie jest piękna!

Katarzyna Huzar-Czub pokazała też, że ważne w naszym życiu jest rodzeństwo i że brat, czy siostra też nas przytuli, pocieszy, pocałuje, a wzajemne wsparcie jest ogromnie ważne i pomocne.
Ludzie od wieków kochają też zwierzaki i nie ma nic złego w okazywaniu im uczuć. Miłość do psiaka, kociaka, czy chomika niczym gorsza nie jest od miłości do człowieka. Nie możemy też zapominać oczywiście o przyjaciołach, których każdy z nas również w życiu potrzebuje.


W tej bajeczce pokazano różne odsłony miłości, rymowany tekst i ilustracje doskonale się uzupełniają. Kolorystyka jest stonowana, zachowana w łagodnych, ale wyraźnych barwach. Bardzo podobają mi się bohaterowie bajeczki, którzy mają bardzo przyjazne rysy, szerokie uśmiechy, a dzieci od razu ich lubią. Bardzo lubię tę serię, książeczki nie są duże, mają mały format, sztywną oprawę, porządne, również sztywne strony. Uważam, że świetnie sprawdzą się dla maluchów, które poznają świat. Razem z moją córeczką gorąco polecamy!

Ocena: 10/10

Za egzemplarz dziękuję Grupie Wydawniczej Foksal


Julia Komorska

    Blogger Komentarze
    Facebook Komentarze

0 komentarze:

Prześlij komentarz