Książkowe miejsca, które chciałbym odwiedzić

Nie wiem jak wy, ale ja nieraz marzyłem o tym by móc przenieść się do świata książek, poznać tych bohaterów, stać się częścią ich przygody, ale przede wszystkim zobaczyć niezwykłe miejsca. Miejsca, których nie zobaczymy w rzeczywistości, a jedynie w naszej wyobraźni. Postanowiłem przedstawić wam moje wybory i zachęcić was do napisania o swoich.

Hogwart

"Harry Potter i Kamień Filozoficzny", to bodaj pierwsza książka jaką dostałem. Od razu dałem się oczarować światowi czarodziejów, a przede wszystkim jednemu z centralnych elementów tej historii, czyli Szkole Magii i Czarodziejstwa. Odkrywanie jej tajemnic na kartach książek J. K. Rowling to czysta przyjemność, więc wyobraźcie sobie co moglibyście zrobić rzeczywiście będąc w jej murach. Ja na początku odwiedziłbym Wielką Salę, która najlepiej oddaje ogrom tego budynku. A wy gdzie postawicie pierwsze kroki?
źródło

Minas Tirith

"Władca Pierścieni", to jedna wielka podróż po niezwykłych miejscach. Już w samym domu Bilbo i Frodo Bagginsów można się zakochać, ale ja wybrałem coś bardziej majestatycznego oraz imponującego pod względem architektonicznym. Czarujące jest nie tylko same miasto, ale także widok, który rozpościera się z jego szczytu, a także wszystkie jego poszczególne elementy jak Biała Wieża czy Grobowiec Minas Tirith. Czytając książkę dało się poczuć historyczną wagę tego miejsca, będącego jednym, wielkim zabytkiem.
źródło
Moskiewskie metro

Choć to miejsce możemy odwiedzić w "realu", znacznie ciekawiej byłoby przenieść się na karty powieści Dmitrija Głuchowskiego "Metro 2033" i zobaczyć to wszystko w zupełnie innych okolicznościach. Niejedna ze stacji zapiera dech w piersiach, ale przy okazji potrafi nieźle przerazić. Wyzwanie dla odważnych.
źródło

To tylko kilka z książkowych miejsc, które najbardziej chciałbym odwiedzić, ale znajdzie się wiele mniejszych lokacji. A gdzie wy chcielibyście się przenieść? Napiszcie w komentarzach.

    Blogger Komentarze
    Facebook Komentarze

1 komentarze: