‘’Pobawmy się!”

Jakiś czas temu przypomniałam sobie wszystkie ulubione bajki z dzieciństwa i nawet kilka z nich ponownie oglądnęłam, co przyniosło mi niesamowitą frajdę. Powroty do lat młodości zawsze są dla mnie czymś wyjątkowym, ponieważ stanowią całkowite przeciwieństwo mojego obecnego życia. Nie chodzi mi o to, że teraz jestem dorosła, muszę być samodzielna i odpowiedzialna. Raczej mam na myśli to, że lata mojego dzieciństwa przypadły na okres, gdy nie było jeszcze komputerów, a ja całe dnie spędzałam na placu zabaw ze znajomymi. Uważam to za piękny czas i cieszę się, że miałam okazję go doświadczyć. Myślę, że książeczka ,,Pobawmy się!” z pewnością wzbudziła moją chęć do ponownych wspomnień, bo skojarzyła mi się z tymi pięknymi latami.

Sam i Julia to dwie sympatyczne myszki, które zawsze wiedzą, co robić i nigdy się nie nudzą. Myszki zapraszają Was do wspólnej zabawy, a ona z pewnością będzie fascynująca i niezapomniana.

Książeczka ta jest mała, poręczna i bardzo lekka, więc z pewnością nie będzie zajmować zbyt wiele miejsca na półce czy w torebce. Jest ona wykonana z grubej tektury, więc na pewno będzie wytrzymała i nie porwie się zbyt szybko. Jej grupą docelową są osoby bardzo młode i dlatego zwróciłam uwagę na wykonanie, bo jest to istotne przy tego typu pozycjach.


Gdy wzięłam do rąk tę książeczkę to przysięgam, że wyrwał mi się z ust jęk zachwytu, naprawdę! Pokochałam jej szatę graficzną, a już na pewno bohaterów, którzy wręcz wywołują uśmiech na twarzy. Nawet nie wiecie jak bardzo książka ta przypomina mi moje dzieciństwo i bajki, na przykład ,,Braci Koala”. Ma w sobie coś magicznego, przyciąga wzrok i jest przyjazna.

Ilustracje są po prostu cudowne, kolorowe, pełne szczegółów i zwracają na siebie uwagę. Myszki są niezwykle przyjazne i na pewno spodobają się dzieciom, bo po prostu wzbudzają sympatię i chce się na nie patrzyć. Zdjęcia pokazują to, co myszki aktualnie robią, więc obrazują również wszystkie zabawy, ale przede wszystkim – cieszą. Kolory są nasycone, całość niezwykle szczegółowa i po prostu przyciągająca wzrok.

Na każdej stronie znajdziemy kilka linijek tekstu, który opowiada o tym, w co bawią się nasi główni bohaterzy. Nie jest to w żadnym wypadku nic trudnego, zdania są krótkie, słownictwo proste, pojawiają się również dialogi, które jeszcze bardziej upraszczają przekaz. Książeczka ta z pewnością jest przeznaczona dla naprawdę młodych czytelników, więc dobrze, że tekst został dostosowany do ich możliwości. Oczywiście nie chodzi mi o to, że dziecko powinno samodzielnie go czytać, bo to raczej będzie zadania rodzica, ale nasza pociecha musi zrozumieć, o co chodzi.


Przede wszystkim, cieszę się z treści tej książeczki. Każda forma zabawy jest prosta, więc z pewnością wykonalna dla młodej osoby. Na pewno dobre jest to, że nie ma tam żadnych smartfonów, telewizji i tabletów. Pokazane rozrywki mogą rozwijać wyobraźnię, uczyć działania w grupie czy dawać radość z bycia na świeżym powietrzu.

,,Pobawmy się!” to solidnie wykonana książeczka, z przepięknymi ilustracjami, które zachwycą nawet osobę dorosłą. Proponowane formy zabawy są ciekawe i z pewnością kreatywne, co cieszy mnie najbardziej. Polecam Wam tę pozycję, ponieważ każde dziecko ucieszy się na widok tych przesympatycznych myszek, które wzbudzają przyjaźń już na pierwszy rzut oka.


Ocena: 10/10
Za możliwość zapoznania się z książeczką dziękuję Wydawnictwu Media Rodzina

Patrycja Bomba 
    Blogger Komentarze
    Facebook Komentarze

1 komentarze:

  1. 49 yrs old Help Desk Operator Inez Borghese, hailing from Sainte-Genevieve enjoys watching movies like Vehicle 19 and Flag Football. Took a trip to Historic Centre (Old Town) of Tallinn and drives a Contour. moja firma

    OdpowiedzUsuń