"Pojazdy" - Ilustracje: Artur Nowicki

Lubicie puzzle? Ja mimo tego, że już od bardzo, bardzo dawna nie jestem dzieckiem, uwielbiam! Zawsze zresztą lubiłam wszelkiego rodzaju układanki, łamigłówki i puzzle. Mama dbała o to, byśmy mogli wraz z bratem rozwijać się przy ich pomocy i nierzadko sprawiała nam nowe pudełka, pełne czystej radości, a co więcej, pochłaniały nas na pewien czas i gwarantowały mamie krótszą, bądź dłuższą chwilę odpoczynku, w zależności od ilości elementów. Warto wspomnieć, że przy dwójce dzieciaków z pięcioletnią różnicą wieku, mama miała urwanie głowy. Nieustannie się przepychaliśmy, dokuczaliśmy sobie i zaczepialiśmy tylko po to, by robić niepotrzebnie hałas. Puzzle skutecznie zamykały nam usta i pozwalały zapomnieć o zaczepkach. Pamiętam, że któregoś dnia dostaliśmy sporej wielkości pudełko, liczące chyba 500, czy 5000 puzzli. Obrazek do ułożenia był skomplikowany, przedstawiał dwa lwiątka, tło było w odcieniach brązu i zieleni, a puzzle malutkie i bardzo do siebie podobne. Wierzcie lub nie, ale spędzaliśmy nad tą układanką pół dnia. Gdy jeździłam do babci, również czekały na mnie układanki i to nie byle jakie! Wyjątkowe, najlepsze na świecie. Babcia sama cięła na różnej wielkości kawałki różne kolorowe obrazki i chowała je w kopertach, kiedy się nudziłam, dostawałam te koperty i z wielką frajdą układałam. Wiele dałabym, by choć na moment cofnąć się do tamtych czasów...

Wystarczy już mojego wywodu o przeszłości, dziś chcę Wam przedstawić świetne puzzle - pojazdy. Ta układanka urzekła mnie od razu, w chwili, gdy ją zobaczyłam. Przede wszystkim naprawdę genialne sześcienne pudełko, które dodatkowo wyposażone jest w gruby, miły w dotyku sznurek. Dzięki temu rozwiązaniu puzzle nabierają niezaprzeczalnie wyjątkowości, świetnie się prezentują, bardzo łatwo jest takie pudełko przenieść, dzieciom nie sprawi to najmniejszego problemu. Zachwycona jestem tym pomysłem, brawa dla wydawnictwa. W środku kartonika mieszczą się podzielone na trzy woreczki puzzle, trzy, ponieważ do ułożenia mamy aż trzy obrazki. Znów muszę zwrócić uwagę na to, że pomysł z woreczkami, które bardzo łatwo zamknąć jest trafem w dziesiątkę. Drobne elementy się nie pogubią ani nie pomieszają, jeśli będziemy pilnować, by zaraz po ułożeniu obrazka, trafiały one do woreczka.


Wielkość ułożonych obrazków to 20x20cm, różnią się jednak ilością puzzli, z których się składają. Urokliwy statek w butelce złożymy z 20 puzzli, nieco ponurą lokomotywę z 16, a ciężarówkę (wybaczcie, ale nie potrafię sprecyzować) z 24, jest to jednocześnie najtrudniejsza układanka. Nie wiem jak dla Was, ale dla mnie znaczący jest też fakt, że puzzle w pełni wyprodukowano w Polsce. Elementy są bardzo dobrze skrojone, idealnie się uzupełniają, tworząc zgrabną grafikę. Jakość jakże ważna, tutaj także jest bardzo wysoka, puzzle nie są cienkie, nie wyginają się, nie da się nie zauważyć, że zostały wykonane ze szczególną starannością.

Producent ostrzega, że produkt nie jest przeznaczony dla dzieci poniżej trzeciego roku życia, w pełni to popieram. Moja córka ma trzy i pół roku i z moją pomocą dość sprawnie układała pojazdy, jednak młodsze dziecko z całą pewnością miałoby kłopot. Kolorystyka jest spokojna, nieco ponura, poszczególne elementy są zatem do siebie dość podobne, więc malec może przez pewien czas błądzić, jednak jak wiadomo, trening czyni mistrza!


Puzzle polecałabym raczej chłopcom, oczywiście dziewczynki często także lubią pojazdy, ale mogą być mniej zainteresowane od chłopców. Produkt doskonale nada się na prezent, świetnie się prezentuje, a opakowanie, jak już wyżej wspomniałam, jest bardzo praktyczne. Warto sprawić dzieciom taki prezent, znacznie lepszy i bardziej wartościowy, aniżeli plastikowe zabawki, radość maluchów gwarantowana!

Ocena: 10/10

Za możliwość zapoznania się z produktem, dziękuję Wydawnictwu Nasza Księgarnia


Julia Komorska
    Blogger Komentarze
    Facebook Komentarze

0 komentarze:

Prześlij komentarz