"Save me" - Mona Kasten

"-Dlaczego zawracasz sobie głowę przyszłością, skoro mamy teraz? – pyta cicho.
– Bo zasłużyłaś na coś lepszego. Moja przyszłość jest już skreślona. Twoja nie. 
– Nieprawda – mówi stanowczo. – Masz takie same możliwości, jak wszyscy inni. Tylko musisz wyciągnąć po nie rękę, James."

Sięgając po "Save me", nie spodziewałam się czegoś takiego. Książka mną zawładnęła i sprowadziła na mnie książkowego kaca. Zostałam pochłonięta przez wydarzenia, zatopiłam się w przedstawionym świecie, przeżywałam wszystkie emocje wraz z bohaterami i teraz z ogromnym zniecierpliwieniem wyczekuję kolejnej części.

O rany! Tak mogę podsumować tę książkę. Nie wiem jak ją opisać, co o niej napisać, tak mną pozamiatała. Jestem wstrząśnięta wydarzeniami, nie mogę dojść do siebie po takim zakończeniu, chcę kolejną część! Nie powinno się zostawiać czytelnika z tyloma niewiadomymi i z tak szokującymi wątkami!

Jako, że nie wiem, od czego zacząć, to może zacznę od bohaterów.
Ruby jest wyjątkową dziewczyną, którą polubiłam za jej charakter. Zawsze wie czego chce od życia, ma dobre serce, jest pracowita i jednocześnie ma ognisty charakter. Zdecydowanie nie pozwoli wejść sobie na głowę i odpłaca się innym tym, co sami jej dają. Bardzo podoba mi się jej podejście do życia oraz dążenie do wytyczonych celów, które osiąga za wszelką cenę. Przyznać trzeba, że Ruby jest niesamowicie inteligentną dziewczyną i nie zasługuje na los, jaki ją spotkał.

James, James, James, cóż mam o nim powiedzieć. Z jednej strony jest inteligentnym facetem, a z drugiej zagubionym chłopcem o charakterze prostaka. Polubiłam go za intelekt, cięty język, który tak naprawdę był przykrywką, poczucie humoru, dobro jakie ma w sercu. Znienawidziłam go za jego czyny, prostackie zachowanie. Ciężko jest udzielić jednoznacznej odpowiedzi czy go lubię, czy też nie, bo wiem jest to zagubiony chłopak, który trzymany jest pod kloszem, jednak jego czyny nie mogą być przez to usprawiedliwione.

"Na boisku... Powiedziałem ci wtedy, że nie możesz stracić czegoś, czego nigdy nie miałaś.-
Wspomnienie tamtych słów jest jak bolesny cios. Chcę odwrócić wzrok, ale nie mogę. Zbyt wiele moich emocji znajduje odzwierciedlenie w jego oczach. – Kłamałem. Ruby Bell, jestem twój, odkąd rzuciłaś mi pieniądze w twarz."

Maxton hall, to świat, w którym liczą się pieniądze, władza i wpływy jakie dają. Jest to ciekawy wątek powieści, który po części pokazuje realia życia codziennego. Fajnie zostało przedstawione życie osób zamożnych, którymi kierują rodzice. Podoba mi się, jak próbują wyjść spod skrzydeł wpływowych i władczych rodziców. Wątek jest smutny, ale jednocześnie nadaje książce charakteru i intrygującego klimatu.

Historia Ruby jest pełna miłości, przyjaźni, ale także cierpienia. Uważam, że to co ją spotkało, jest niesprawiedliwe i nie zasłużyła na to. Chociaż ma w sobie ogromną siłę walki i jest silną dziewczyną, to jednak wszystko co jej się przytrafiło jest przykre. Przeżywałam wspólnie z nią emocje, które zostały bardzo dobrze nakreślone w powieści. Nie mogłam oderwać się od lektury, bo byłam ciekawa, jak potoczą się dalej wydarzenia. I muszę przyznać, że byłam zaskoczona i zdruzgotana.

Mona Kasten napisała świetną książkę, która mnie zachwyciła. Dawno nie czytałam tak świetnej powieści, która wywarłaby na mnie tak ogromne wrażenie. To jest wręcz niesamowite i nie do opisania. Jej styl jest przyjemny w odbiorze, a pióro lekkie. W jej książce jest mnóstwo emocji, dużo się dzieje i nie można narzekać na nudę. A fabuła jest po prostu niesamowicie ciekawa, oryginalna i zaskakująca. Największym plusem jest mocne zakończenie historii i pozostawienie czytelnika z wieloma niewiadomymi, przez co nie mogę doczekać się kontynuacji.

Nie pozostaje mi nic innego, jak polecić Wam "Save me". To naprawdę świetna książka, po której przeczytaniu będziecie zadowoleni. Ja się nie zawiodłam i z czystym sumieniem mogę stwierdzić, że ta historia na długo zapadnie mi w pamięć.

Ocena: 10/10

Za możliwość przeczytania książki, dziękuję Wydawnictwu Jaguar

Natalia Zaczkiewicz


    Blogger Komentarze
    Facebook Komentarze

0 komentarze:

Prześlij komentarz