"Wodny szlak" - foxgames


Gry kafelkowe należą do jednych z moich ulubionych, bowiem czas rozgrywki jest krótki, a zabawa jest przyjemna. Sięgnęłam więc po nowość, jaką jest „Wodny szlak”. Głównym celem gry jest stworzenie jak najlepszego przepływu rzeki, aby umożliwić transport surowców. Ważne jest również, aby ulepszać swoje szlaki i urozmaicać tereny do nich przynależące.

Gra składa się z:
- 60 kwadratowych kafelek rzeki,
- 4 prostokątnych kafli startowych,
- 4 kart pomocy,
- notesu do zapisywania punktacji.
Mamy tutaj niewiele elementów, a rozgrywka jest bardzo prosta i idealna dla dzieci, które bez problemu zrozumieją, o co chodzi w zabawie.

W grę mogą grać maksymalnie 4 osoby, a więc możemy spędzić z nią miło czas w gronie rodzinnym czy też przyjacielskim. Świetnie się sprawdzi również jako prezent, bowiem zawiera wariant jednoosobowy. Jeśli więc ktoś ma ochotę na grę, a nie ma towarzyszy, może zagrać sam.
Gra zawiera 4 warianty rozgrywki, w zależności od tego, ile osób będzie w nią grało. Różnią się od siebie ilością kafelek, które należy odjąć, a więc nic trudnego.Cała zabawa rozpoczyna się od rozdania każdemu graczowi prostokątnych kafli startowych oraz kart pomocy. Kwadratowe kafle rzeki należy przetasować i umieść na środku stołu, tak aby rewers kart był zasłonięty.

Zadaniem uczestników gry jest branie kafli i budowanie swojej rzeki, tak aby umożliwić transport zboża czy też drewna. Jednak gra urozmaicona jest o wymianę kafli między graczami. Cała rozgrywka składa się z 13 rund, czyli do momentu, gdy na stole nie będzie już żadnego elementu rzeki. Swój szlak transportowy budujemy poprzez układania kafli w taki sposób, aby krawędzie stykały się z co najmniej jednym z wcześniej położonych. Pamiętać jednak trzeba, że rzeka nie może płynąć w kółko. Niemniej jednak możemy tworzyć starorzecza.

Ważne jest, aby swoją rzekę urozmaicać w łąki, tartaki, porty oraz młyny, bo dzięki nim zdobywamy punkty. Uważać trzeba jednak na przestrzeganie zasad, bowiem np. w przypadku portów, pomiędzy dwoma nie może znajdować się żaden młyn ani tartak. Jeśli uda nam się stworzyć najdłuższy szlak, który składa się z 5 kafli, dostaniemy 10 punktów. Rozgrywka jest więc bardzo prosta, jednak wymaga logicznego myślenia, aby móc zdobyć jak najwięcej punktów i wygrać grę.

Dzięki punktom zdobywamy rangę, która zależy od naszego wyniku:
<25 – Prawy dopływ niczego
25-34 – Szemrzący strumyczek
35-44 – Leniwy potok
45-54 – Rwący ruczaj
55-64 – Rzeczka obok miasteczka
65-74 – Rzeka, co płynie z daleka
=75 – Amazonka

W przypadku wariantu jednoosobowego, zabawa działa na podobnych zasadach, oprócz wymiany kafli między graczami. Zastąpione jest to pobieraniem kafli ze stosu na stole, wybranie jednego i odrzucenie dwóch pozostałych.

Gra jest świetną zabawą dla dzieci, ale dorośli również spędzą przy niej miło czas. Spodobało mi się wykonanie całości i zdecydowanie mogę polecić Wam tę grę. Sprawdzi się idealnie jako rozrywka dla najmłodszych czy też jako prezent. Ja bawiłam się wyśmienicie i szczerze mówiąc, to nie mogłam oderwać się od zabawy. Zdecydowanie poczułam się jak dziecko i było to niesamowite. 

Ocena: 9/10


Za grę dziękuję bardzo foxgames.pl.
Podobny obrazNatalia Zaczkiewicz

    Blogger Komentarze
    Facebook Komentarze

0 komentarze:

Prześlij komentarz