"Booba. Wodne kolorowanie"

Kiedy byłam dzieckiem, kolorować bardzo lubiłam, a jeszcze większą frajdę miałam z rysowania. Niestety uzdolniona plastycznie nie jestem i moje rysunki znacznie odbiegały od tego, jak wyglądać powinny w mojej wyobraźni... Mimo to uwielbiałam chwilę, w której brałam do ręki kredkę w wybranym kolorze i na białej kartce za moją sprawą pojawiało się coś zwyczajnie niezwyczajnego. Malowanie farbami z kolei nie należało już do moich ulubionych zajęć, nigdy nie potrafiłam namalować czegoś konkretnego, farby robiły sporo bałaganu i to nie tylko na moich rękach i papierze, ale też wokół, były dosłownie wszędzie! Nie wspomnę już nawet o tym, że zbyt często moje dziecięce roztargnienie sprawiało, że niechcący strącałam ręką, czy łokciem kubek z wodą...

Przyznam się bez bicia, że przez tę moją niekrytą niechęć do farb zdecydowanie nie zachęcam córki do malowania. Kilkakrotnie zdarzyło nam się oczywiście malować, ale niestety trzylatka i farby to mnóstwo bałaganu... Zdecydowanie wolę, kiedy moje dziecko rysuje i koloruje, a ja jestem zachwycona każdym jej dziełem! Do niedawna nie miałam pojęcia o istnieniu wodnych kolorowanek, któregoś dnia mała przyniosła z przedszkola propozycję kupna wodnej kolorowanki, która bardzo mnie zaintrygowała. Okazało się, że pozornie puste strony za dotknięciem mokrego pędzelka tworzą piękny obrazek. Największą zaletą tamtej kolorowanki był dołączony pędzelek-pisak, który ma odkręcany pojemnik, w niego wlewamy wodę i zakręcamy. W ten sposób dziecko maluje naprawdę długo, bo pędzelek cały czas jest wilgotny, nie robiąc przy tym bałaganu. Frajdy całe mnóstwo!


W tym miejscu w związku z poprzednim akapitem pojawi się pierwszy minus. Do Booby nie dołączono pędzelka, o to musicie zadbać już sami. Jestem przekonana, że gdyby nie fakt, iż posiadamy w domu ten świetny pisak, to wcale by mi to nie przeszkadzało, ale skoro już mam porównanie, to uważam, że naprawdę można było dorzucić do kolorowanki taki fajny, praktyczny pisak-pędzel.
W kolorowance na ubranie kolorami czekają oczywiście Booba i jego przyjaciele, a żeby zachować równowagę, wspomnę teraz o plusie! Pod każdą ilustracją znajdziecie krótki tekst, na przykład opisujący cechę charakteru danej postaci albo w kilku słowach opowiadający, co dzieje się na obrazku. Dzięki temu mały fan Booby dowie się kilku ciekawostek, choćby tego, jak na imię papudze, czy myszce.

Teraz czas na słów kilka o tym, jak przy pomocy mokrego pędzelka tworzy się obrazek. Każda postać składa się z czarnych kropek, a co najciekawsze poszczególne fragmenty przybierają różne barwy. Kiedy woda dotyka kropki, obrazek nabiera koloru. Moja córka była bardzo ciekawa, w jakim kolorze będzie następny balonik, czy gwiazdka. Szkoda, że pokolorowany obrazek po wyschnięciu znów nie jest biały, bo wiem, że to możliwe, ale jestem świadoma tego, że taka opcja potęgowałaby koszty.

Minusem tego typu kolorowanek jest ich wygląd po pomalowaniu. Jak widać zresztą na zdjęciach, papier po kontakcie z wodą nie wygląda najlepiej, mówiąc wprost - mało estetycznie. Strony się unoszą, tworząc specyficzne garby i wiem, że nie ma w tym nic nadzwyczajnego, ale wolę o tym wspomnieć. Trochę żałuję, że pigment zamieszczony w kropkach jest na tyle mocny, że momentami kolory nachodzą na siebie, znów mam porównanie i wiem, że można było tego uniknąć.


Wodna kolorowanka z pewnością zaintryguje Wasze dzieci, będzie lepszą wersją zwykłej kolorowanki i zajmie malca na pewien czas. Znalazłam i wady i zalety, ale zdaję sobie sprawę z tego, że to nie moje zdanie jest najważniejsze, a opinia mojego dziecka. Co ważne, cena produktu jest naprawdę niska i zachęcająca, uważam też, że adekwatna do tego, co kryje się pod okładką. Moja córeczka, jako fanka Booby była zachwycona! Polecam Wam też kupno pędzelka w pisaku, wierzcie mi, że to świetny mały gadżet dla Waszego artysty!

Ocena: 9/10

Za kolorowankę dziękuję Wydawnictwu Egmont

Julia Komorska
    Blogger Komentarze
    Facebook Komentarze

1 komentarze:

  1. Jak byłam mała miałam coś podobnego, wersja z księżniczkami była boska.

    OdpowiedzUsuń