"Fantastyczne zwierzęta: Zbrodnie Grindelwalda. Oryginalny scenariusz" - J.K. Rowling


Przedstawienie historii z filmu jako scenariusza, jest świetnym i zdecydowanie ciekawym pomysłem. Przyznać trzeba, że jest to oryginalne rozwiązanie. 

Miałam okazję obejrzeć film "Fantastyczne zwierzęta: Zbrodnie Grindelwalda" i nie byłam nim zadowolona, niemniej jednak chciałam poznać scenariusz i przekonać się czy będzie lepszy i pokaże mi film z innej perspektywy. I przyznać muszę, że książka jest o wiele lepsza.

Bardzo lubię uniwersum Harry'ego Pottera i wszystko co jest z nim związane. Dlatego też chętnie sięgam po wszystkie książki powiązane z tym światem. Na początku było mi ciężko przestawić się na taką formę czytania, jednak po kilku stronach problem zniknął i bez większego problemu poznawałam historię.

Scenariusz bardzo szybko i sprawnie się poznaje, jednak brakuje w nim jakichkolwiek emocji, bo nie jest to powieść. Mamy tutaj po prostu przedstawione kwestie, które powiązane są z różnymi bohaterami. Są to czyste, proste i trochę bezbarwne teksty. Niemniej jednak w połączeniu z filmem jest to ciekawy duet.

Na uznanie zasługuje również wykonanie, które jest niesamowite. Okładka przykuwa wzrok i zachęca do sięgnięcia po książkę. Widać, że wydawnictwo przywiązało dużą wagę do wydania i efekty ich pracy są zdecydowanie zauważalne. 

"Fantastyczne zwierzęta: Zbrodnie Grindelwalda. Oryginalny scenariusz" nie jest wybitnym dziełem, jednak wartym poznania i fani uniwersum Harry'ego Pottera będą zadowoleni. Warto sięgnąć po książkę i poznać inną formę przedstawienia historii, bo jest to ciekawe doświadczenie. 

Ocena:7/10


Za możliwość przeczytania dziękuję bardzo Media Rodzina.

Natalia Zaczkiewicz
    Blogger Komentarze
    Facebook Komentarze

0 komentarze:

Prześlij komentarz