Pięć książek, które chciałabym przeczytać po polsku.

Książek w języku angielskim czytam stosunkowo mało, ponieważ według mnie rok zalicza się do tych dobrych dobry, jeśli w statystykach znajdą się minimum dwie pozycje książkowe zapisane w obcym języku. Dość ubogo, szczególnie mając przed oczami liczbę powieści przeczytanych po polsku. Jednakże uważam, że w moim przypadku to i jak świetny wynik, zważywszy na fakt, że czytam jedną książkę dwa razy dłużej niż zazwyczaj. Mimo wszystko jest to niewątpliwy trening dla mojego mózgu.
Dzisiaj przedstawiam wam pięć powieści, na których punkcie oszalałam!

1."City of Ghosts" – Victoria SchwabVictorię Schwab pokochałam od momentu, w którym przeczytałam jej serię o Świecie Verity, w której urzekła mnie przede wszystkim znakomicie wykreowaną otoczką, światem, w tle którego rozgrywały się wszystkie wydarzenia. "City of Ghosts" muszę zdecydowanie przeczytać!


2. "To Kill a Kingdom" –  Alexandra Christo


Kiedy na jednej z grup książkowych na facebooku zobaczyłam zdjęcie okładki tejże książki, zakochałam się od pierwszego wrażenia, a w mojej głowie pojawiło się postanowienie, aby ją w tym roku przeczytać. Na ten moment nie wiem, co z tego wyjdzie. Aczkolwiek okładka nadal porusza moje serducho. 


3. "What If It's Us" – Becky Albertalli 
&
 
Adam Silvera


Becky Arbertalli uwielbiam szczególnie za drugą część serii ze "sławnym" liceum w tle, natomiast Silverę pokochałam za jego uniwersalizm w przekazywaniu istotnych wartości życiowych. Książka wydana w Polsce, która łączy w sobie moich dwóch ulubionych autorów? Marzenie!


4. "Radio Silence" –  


W tej powieści oprócz okładki zauroczył mnie opis, który w pewnym momencie wywołał przyjemnie ciarki podekscytowania na moim ciele. I o dziwo, niedawno dowiedziałam się, że powieść Alice Osman ma zostać wydana w Polsce. Ta informacja sprawiła, że ten dzień stał się od razu lepszy. The Wicked Deep" – Shea Ernshaw


Powieść, której fabuła skupia się na się na trzech, dawno zmarłych czarownicach, powracających do świata żywych, aby dokonać zbrodni? Bezapelacyjnie wchodzę w to!


Czekacie na jakieś książki z niecierpliwością?

Klaudia Korytkowska
  Blogger Komentarze
  Facebook Komentarze

2 komentarze:

 1. Ja mam trochę dłuższą listę :/

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To chyba tylko u mnie tak ubogo. 😁 Ale kiedy jesteś do tyłu z polskimi książkami, o angielskich tylko marzysz. 😂

   Usuń