"Prawdy i tajemnice" - Sylwia Trojanowska

Sięgając po książkę nie byłam świadoma, że jest to drugim tom. W przypływie ekscytacji nad okładką i opisem wzięłam kolejną powieść do przeczytania i miałam trochę problem, bo nie znałam poprzednich losów Magdaleny. Jednak jakoś sobie poradziłam i nawet czerpałam przyjemność z czytania.

Nie mogę odnieść się do pierwszego tomu i stwierdzić czy kontynuacja jest lepsza, a więc napiszę tylko, że "Prawdy i tajemnice" to dobra powieść, która mnie zaskoczyła. Książka opowiada historię rodzinną Magdaleny, która odkrywa bolesną prawdę dzięki wspomnieniom Ludwika. Miały być one bolesne i takie też są, bowiem mężczyzna widział wiele złego za czasów wojennych. Jak dobrze wiemy, tamten okres był dla ludzi ciężki i często musieli postępować źle, aby ratować siebie. Ciekawie czyta się o wspomnieniach Ludwika i myślę, że to dzięki nim historia jest interesująca.

Książka jest niewątpliwie ciekawa i oryginalna, a jej fabuła jest niebanalna. Podoba mi się, że autorka wplotła w swoją powieść tak ważne i ciekawe wydarzenia historyczne. I bardzo przyjemnie czytało się o wspomnieniach, a także o emocjach, jakie wywierały opowieści na głównej bohaterce. Dzięki temu możemy zobaczyć jak ludzie reagują na tak okrutne przeżycia drugiego człowieka. Sama osobiście przeżywałam różnorodną gamę emocji, bo temat jest mi bardzo bliski.

Po przeczytaniu książki wiem, że muszę sięgnąć również po poprzedni tom, bo jestem ciekawa, co działo się przed kontynuacją. Spodobał mi się styl autorki, który jest przyjemny w odbiorze i uważam, że potrafi ona przedstawić emocje bohaterów w taki sposób, aby wpływały one na czytelnika, a to się ceni.

"Prawdy i tajemnice" to powieść warta poznania. Jest to zdecydowanie emocjonalna powieść, która nie jest zwyczajnym czytadłem na nudny wieczór, ale przedstawia coś więcej. Książka pokazuje wartościowe element życia wielu ludzi, ukazuje bolesne doświadczenia i życiowe trudności, z jakimi musieli mierzyć się ludzie podczas wojny.

Ocena: 9/10

Za możliwość przeczytania dziękuję bardzo Wydawnictwo Czwarta Strona.

Natalia Zaczkiewicz
    Blogger Komentarze
    Facebook Komentarze

0 komentarze:

Prześlij komentarz