"Sztuka słyszenia bicia serca" - Jan-Philipp Sendker

"Jest moc silniejsza niż przestrzeń i czas razem wzięte.Jest siła,co wiąże ludzi ze sobą,mocniejsza niż strach i zwątpienie.Siła,co przywraca wzrok niewidomemu i opiera się normalnym procesom rozkładu."

Sięgając po "Sztukę słyszenia bicia serca" nie wiedziałam czego się spodziewać. Postanowiłam ją przeczytać, ponieważ zaintrygował mnie opis, a że bardzo lubię książki o miłości, to musiałam ją poznać. Niemniej jednak była ona dla mnie ogromną niewiadomą,

Historia zawarta w powieści jest nietypowa i zdecydowanie jest czymś nowym i oryginalnym. Przede wszystkim napisana jest pięknym językiem, który wręcz chwyta za serce i sprawia, że całość zyskuje na wartości. Podoba mi się, że autor zaczął historię w tajemniczy sposób i już od pierwszych stron intryguje czytelnika i wciąga w swoje dzieło. Bardzo podoba mi się klimat powieści. Panuje tutaj spokój, który pozytywnie wpływa na czytelnika. Wypływa z niej taka magia, która przyciąga coraz bardziej.

Autor nie stworzył tutaj romansu, chociaż powieść jest o miłości. Fabuła skupia się na pięknej i jednocześnie smutnej historii ludzi, a także na wielu innych ważnych elementach. Poruszane są tutaj ważne aspekty życia, które skłaniają czytelnika do przemyśleń i zastanowienia się nad sobą i swoim życiem.

"Jest moc silniejsza niż przestrzeń i czas razem wzięte. Jest siła co wiąże ludzi ze sobą, mocniejsza niż strach i zwątpienie. Siła co przywraca wzrok niewidomemu i opiera się normalnemu procesowi rozkładu."

Krajobraz i miejsce, w którym toczą się wydarzenia, są niesamowite. Cudowne jest obcowanie z naturą i czytanie o życiu zgodnym ze środowiskiem. Niesamowicie jest móc znaleźć się chociaż na chwilę w miejscu bez mocno rozwiniętej technologii, przenieść się w wyobraźni do miejsca, w którym powietrze jest czyste, a ludzie żyją spokojnie, nie pędzą przez życie. Podoba mi się, że liczy się tutaj natura, która jest tak ważna, a ludzie nie zapominają o niej i nie myślą tylko i wyłącznie o sobie.

Książka pokazuje, co tak naprawdę jest ważne w życiu, jak wiele tracimy będąc w ciągłym biegu, że nie zauważamy piękna, które nas otacza, tracimy wartościowe elementy naszego życia. Razem z bohaterami przenosimy się do spokojnego miejsca, dzięki któremu jako czytelnicy zauważamy tak wiele ważnych rzeczy i zaczynamy zastanawiać się nad sobą.

Bardzo lubię powieści, które są tak pięknie napisane i po prostu są cudowne. Uwielbiam czytać książki, które skłaniają do przemyśleń, niosą wiele mądrości i nie są zwykłym czytadłem. Taka jest właśnie "Sztuka słyszenia bicia serca" i zdecydowanie należy do grona dzieł literackich, które zapadają na długo w pamięć.

Ocena: 10/10


Za możliwość przeczytania dziękuję bardzo Wydawnictwo Filia.

Natalia Zaczkiewicz


    Blogger Komentarze
    Facebook Komentarze

1 komentarze:

  1. Od dawna mam ogromną ochotę na zdobycie tej książki i przeczytanie.

    OdpowiedzUsuń