"Tagi" - Rebel


I kolejna świetna gra trafiła w moje ręce. Tym razem wybór padł na "Tagi", którymi jestem zaskoczona. Nie spodziewałam się takiego świetnego wykonania ani tak fajnej rozgrywki.

Gra została bardzo dobrze i solidnie wykonana. W zestawie znajdziemy:
- 240 kart,

- 4 plastikowe miski,
- klepsydrę,
- 20 kulek,
- plansza z miejscem na karty i żłobieniami na kulki, 
- tor punktacji, 
- 4 pionki,
- 24 żetony,
- instrukcję.
Elementów nie jest dużo i przygotowanie do gry jest bardzo łatwe. Naszym zadaniem jest rozmieszczenie wszystkiego zgodnie z instrukcją, w której jest wszystko opisane, ale również pokazane graficznie, co jest dużym ułatwieniem.

"Tagi" to gra, w której głównym celem jest zebranie jak największej ilości kulek. Zdobywać je można poprzez podawanie prawidłowych haseł, związanych z kartami, na których znajdują się kategorie oraz litery np. kategoria zawód, litera p i podajemy hasło np. pielęgniarka. Zadanie polega na podaniu jak największej liczby haseł w ciągu 15 sekund, które odmierzamy na klepsydrze.
W grze ważne są punkty, które zdobywamy poprzez zdobywanie kulek albo kart kategorii. Wygrywa osoba, która ma najwięcej punktów.

Pamiętać trzeba, aby podawać konkretne i pełne hasła, żeby zostały uznane za poprawne np. przy kategorii "coś czerwonego" musimy podać "wóz strażacki", a nie tylko sam "wóz", bo nie będzie to poprawne. Jest kilka takich warunków, na które trzeba uważać i wszystkie z przykładami zostały opisane w instrukcji, jednak możemy też wraz z innymi uczestnikami ustalić swoje zasady i ułatwiać sobie grę lub też utrudniać.


W grze mamy kilka wariantów gry. Dla początkujących graczy zadanie jest ułatwione i aby uporać się z pierwszą rozgrywką, możemy usunąć kilka kart liter oraz kategorii, tych trudniejszych, do których dopasowanie haseł może sprawiać trudność.
Plusem gry jest dostosowanie jej dla młodszych, jak również starszych graczy i mogą w nią grać osoby ze sporego przedziału wiekowego. Jest to naprawdę super rozwiązanie.

Drugim wariantem jest gra zespołowa przy sporej ilości uczestników. Przy takim rozwiązaniu każdy gracz mocze podawać hasła i tym samym wspólnie walczycie o wygraną. Jest to świetna opcja, jeśli jest Was dużo i chcecie, aby każdy wziąć udział w zabawię. Oczywiście zespołowo możecie grać nawet przy 4-ech osobach.

"Tagi" to świetna gra, która zapewnia sporo rozrywki. Dobrą zabawę przy niej będzie miał każdy, bez względu na wiek. Idealnie sprawdzi się przy rodzinnych rozgrywkach czy też podczas spotkania ze znajomymi. Zdecydowanie jest świetnym urozmaiceniem czasu i nie nudzi się szybko. Ja jestem bardzo zadowolona z możliwości poznania tej gry i z czystym sumieniem mogę ją polecić. Podoba mi się wykonanie oraz pomysł na rozgrywkę. Cieszy mnie również możliwość grania w różnych wariantach oraz na różnych poziomach trudności. Zachęcam więc do sięgnięcia po "Tagi", bo naprawdę warto. 


Ocena: 10/10

Za grę dziękuję wydawnictwu Rebel.


Natalia Zaczkiewicz

    Blogger Komentarze
    Facebook Komentarze

0 komentarze:

Prześlij komentarz