"Walcząc o odkupienie" - Kate McCarthy

"A ja powiedziałbym, że i tak maiłem to gdzieś tą głupią koszulkę i że pozwoliłbym ci zniszczyć ich milion, byle tylko zobaczyć Cię w tej pięknej sukni ślubnej idącą do ołtarza, by poślubić jedynego mężczyznę, który kiedykolwiek był Ciebie wart."

Bardzo lubię poznawać książki skierowane do kobiet, które są przyjemne w odbiorze, mają ciekawą i wyszukaną fabułę oraz nie ociekają erotyzmem. Coraz mniej jest takich powieści i dlatego każda nowa, którą uda mi się znaleźć i spełnia moje oczekiwania, bardzo mnie cieszy. Tym razem trafiłam na "Walcząc o odkupienie" i muszę przyznać, że zostałam miło zaskoczona.

Historia przedstawiona przez autorkę jest pełna bólu i cierpienia, ale jednocześnie jest piękna. Spotykamy tutaj trzech bardzo ważnych bohaterów, których życie jest ze sobą połączone odkąd byli dziećmi i zdecydowanie łączy ich silna więź.

Finlay jest młodą i piękną kobietą, która od zawsze czuła coś do Ryana, jednak nigdy nie było im dane złączenie się, bowiem on miał swoje plany na życie, a ona marzenia. Jest to bardzo sympatyczna bohaterka, którą polubiłam od razu. Podoba mi się jej sposób bycia, a także podejście do życia.

Ryan jest niesamowitym mężczyzną, który jest bardzo rozsądny. Przyznać trzeba, że w życiu przeżył piekło, a jednak wciąż walczy, jest nie do złamania. Polubiłam jego osobę i współczułam mu. Jest naprawdę świetnym facetem, który doświadczył życia i wciąż los rzuca mu kłody pod noki.

Jake jest starszym bratem Finlay oraz przyjacielem Ryana. Jego postać jest pozytywna, bije od niego ciepło i przeżywałam jego los. Bardzo polubiłam tego bohatera i było mi smutno, gdy w jego życiu wydarzyła się przykra sytuacja.

"Jesteś najsilniejszą osobą, jaką znam, ale ktoś mądry i dzielny powiedział mi, że to właśnie najsilniejsi upadają najmocniej. Możesz mi zaufać, Ryan. Odpuść. Ja Ciebie złapię. Zawszę będę przy Tobie, aby Cię złapać."

Historia przedstawiona w powieści jest piękna, ale jednocześnie smutna. To opowieść o przyjaźni, miłości braterskiej, partnerskiej i rodzicielskiej. Jest to historia o walce z demonami przeszłości, a także z przeciwnościami losu. Nie brakuje w niej wzlotów i upadków. Pięknie zostały przedstawione relacje między rodzeństwem i przyjaciółmi. Fabuła jest niesamowita i przede wszystkim oryginalna, nie brakuje w niej emocji, które wpływają na czytelnika, który przeżywa z bohaterami wszystkie wydarzenia.

Wątek miłości zawarty w powieści nie jest kolorowy. Mamy tutaj przedstawioną prawdziwą, silną miłość, która jest w stanie przetrwać wszystko. Nie ma tutaj kwiatków i różowych okularów, a życie wcale nie jest takie piękne. I to właśnie jest niesamowite, bo historia jest prawdziwa, realna. Dzięki takiemu przedstawieniu miłości, ma ona swoją siłę i urok oraz zapada na długo w pamięć.

"Walcząc o odkupienie" to świetna powieść, która wywołuje u czytelnika ogromną gamę emocji. Zawarta w niej historia jest pełna bólu, ale także radości. Jest to jedna z tych książek, które pozostawiają nas z kacem książkowym i niejednokrotnie zaskakują.

Ocena: 9/10

Za możliwość przeczytania książki, dziękuję Wydawnictwu Niezwykłe

Natalia Zaczkiewicz

    Blogger Komentarze
    Facebook Komentarze

0 komentarze:

Prześlij komentarz