"Everless" - Sara Holland

"Można odczuwać radość i smutek jednocześnie. Można spoglądać w przyszłość, żałując jednocześnie tego, co zostało stracone."

"Everless" to książka, która zainteresowała mnie od samego początku. Kiedy tylko ją zobaczyłam, wiedziałam, że muszę ją poznać. Uwielbiam powieści, które mają dworski klimat. Dodatkowym plusem było to, że sam pomysł na całość wydawał się bardzo interesujący.

Przyznać muszę, że świat wykreowany przez autorkę jest intrygujący i zaskakująco ciekawy. Pomysł miała bardzo oryginalny. Razem z główną bohaterką odbywamy niebezpieczną podróż do Everless, miejsca owianego wieloma tajemnicami. Mnie osobiście ta podróż wkręciła na maksa.

Główna bohaterka, Jules, spodobała mi się z charakteru. Cieszę się, że nie jest kolejną bohaterką, która swoją postawą irytuje. Jak dla mnie to ogromny plus. Z przyjemnością odkrywałam z nią tajemnice i przeżywałam jej przygody tak, jakbym to ja była nią.

"Nie wiesz, co to złamane serce, dopóki ktoś kogo kochasz, nie skona w twoich ramionach”."

Jak dla mnie genialnym pomysłem jest zamiana krwi w czas. Nie spotkałam się jeszcze z takim pomysłem, a bardzo lubię oryginalność. Przyznać muszę, że autorka świetnie poprowadziła ten wątek, a obawiałam się, że może go zepsuć. Myślę, że zdecydowanie z ogromną radością będę sięgać po jej kolejne książki.

Po przeczytaniu "Everless" zostałam z wieloma niewiadomymi i chęcią poznania dalszych losów z życia Jules. Jeśli jest to debiut autorki, to zdecydowanie nadaje się do bycia bestsellerową pisarką i tego jej z całego serca życzę. Jestem pewna, że jej kariera rozwinie się, jeśli kolejne powieści będą tak dobre.

Akcja w powieści pędzi, a o nudzie nie można mówić. Ciągle coś się dzieje, mamy pełno tajemnic i intryg. Historia tak wciąga, że w mgnieniu oka jesteśmy na końcu książki i chcemy szybko poznać kolejny tom.

Jestem bardzo zadowolona z poznania "Everless" i przyznać muszę, że jestem nią oczarowana. Z całego serca polecam tę książkę, bo naprawdę warto ją poznać. Ten dworski klimat, intrygi, tajemnice, coś niezwykłego. Gwarantuję Wam, że się nie zawiedziecie!


Ocena: 10/10

Za możliwość przeczytania książki, dziękuję Wydawnictwu Jaguar


Natalia Zaczkiewicz
    Blogger Komentarze
    Facebook Komentarze

0 komentarze:

Prześlij komentarz