"Onyx & Ivory" - Mindee Arnett

Kolejna świetna książka trafiła w moje ręce. Tym razem jest to "Onyx & Ivory". Przyznać muszę, że bardzo mi się podobała, przede wszystkim dlatego, że jest oryginalna.

W powieści przeżywamy przygody wraz z Kate, dziewczyną, która obdarzona jest niezwykłą magią, którą musi trzymać w tajemnicy. Bohaterka pracuje jako kurier. Zdecydowanie jest to ciężka praca, w której liczy się szybkość, ale dzięki swojej mocy Kate ma przewagę.

Atutem książki miało być połączenie przygód wraz z wątkiem miłosnym, jednak jak dla mnie jest to słabo wykreowane. Nie czułam tej chemii między bohaterami. A szkoda, bo nadałoby to książce słodyczy i ciepła. Oczekiwałam w tej kwestii nieco więcej.

"Kocham cię, Kate Brightor. Zawsze cię kochałem. Jestem twój, taki, jakim mnie zechcesz. Książę czy żebrak, mąż czy kochanek. Wybór należy do ciebie i tylko do ciebie."

Głównych bohaterów niewątpliwie polubiłam, ale również poboczni skradli moje serce. Ich charaktery i sposób bycia nie raził mnie w oczy. Każdy wyróżniał się czymś, nie byli jednolici. Zdecydowanie mają wyraźnie nakreślone charaktery. Cieszę się, że nie irytowali mnie sobą, bo wówczas nie czerpałabym takiej radości z czytania.

Jeśli chodzi o fabułę, to bardzo mi się podobała. Jak dla mnie jest bardzo oryginalna i po prostu ciekawa. Odbywanie przygód z Kate i Corwinem sprawiło mi mnóstwo przyjemności. Przedstawione wątki intrygowały mnie, z chęcią poznawałam kolejne elementy historii i układałam je w całość.  Oczywiście niektórych rzeczy się domyślałam, ale za to inne mnie zaskakiwały. Powieść zaciekawiła mnie na tyle, że czekam niecierpliwie na kontynuację, ponieważ jestem ciekawa, jak potoczą się dalsze losy bohaterów.

Styl autorki jest lekki i przyjemny w odbiorze. Bardzo fajnie opisuje poszczególne elementy i widać, że czuje się w tym dobrze. Dużym plusem jest używanie w książce specyficznego języka, który nadaje klimatu powieści.

"Onyx & Ivory" to bardzo ciekawa powieść, którą zdecydowanie warto poznać. Ja nie żałuję, że po nią sięgnęłam i zachęcam Was do uzupełniania swojej biblioteczki o tę pozycję.

Ocena: 8/10

Za możliwość przeczytania książki, dziękuję Wydawnictwu Jaguar


Natalia Zaczkiewicz
    Blogger Komentarze
    Facebook Komentarze

0 komentarze:

Prześlij komentarz