"Rakieta imprezowa" - Michał Gołębiowski, Wojciech Grajkowski, Łukasz Zep, Hubert Młodzianowski

Często spotykacie się ze znajomymi, przyjaciółmi, czy rodziną? Jeśli tak, to wybieracie głośne,
tętniące muzyką kluby, czy raczej domowe zacisze? Dziś mam prawdziwą perełkę dla osób, które uwielbiają spędzać czas w szeroko pojętym gronie przyjaciół. Gdy mamy towarzystwo, a zwłaszcza większe zdecydowanie nie oglądamy telewizji, raczej szukamy innych rozrywek, które urozmaicą wieczór, tudzież popołudnie. Chcę Wam zaproponować grę, która sprawdzi się doskonale w chłodny zimowy wieczór przy kominku, a także upalnym latem w ogrodzie. Grę, która idealna jest i dla dzieci i dla dorosłych. Grafika powala i nie ma tutaj sarkazmu! Całe pudełko jest naprawdę odjazdowe, wybuchowe i świetnie oddaje tytuł zabawy!
Przejdę teraz do konkretów, które niewątpliwie mają znaczenie i założę się, że chcecie je poznać! Zaczniemy więc od początku!

Rakieta imprezowa to gra, w której gracze wpisują hasła pasujące do wylosowanej kategorii. Musicie przewidzieć, co wymyślą inni - punkty otrzymacie bowiem, gdy Wasze hasło będzie takie samo jak hasło innej osoby. Chyba że zostanie trafione rakietą! Musicie wykazać się inteligencją i sprytem!

Elementy gry

- Bloczek kartek z tabelkami odpowiedzi
- 55 kart kategorii

Przygotowanie do gry

Przed rozpoczęciem gry każdy gracz otrzymuje kartkę z tabelką odpowiedzi oraz przygotowuje coś do pisania. Nie ma znaczenia, czy postawicie na długopis, ołówek, pisak albo kredkę, pełna dowolność.

Przebieg rundy

1) Wpisywanie

Na początku rundy jeden z uczestników rozgrywki losuje kartę kategorii, wybiera z niej jedną z kategorii i odczytuje ją na głos. Każdy gracz - w tajemnicy przed innymi - wpisuje do swojej tabelki odpowiedzi cztery hasła pasujące do wylosowanej kategorii. Pierwsze trzy hasła wpisuje w pola oznaczone numerami, a czwarte - w pole z symbolem RAKIETY.

2) Konfrontacja

Gdy wszyscy już uzupełnią swoje kartki, gracze kolejno odczytują hasła ze swoich trzech rubryk. 1, 2, 3 (bez rakiety). Po każdorazowym odczytaniu hasła przez danego gracza pozostali uczestnicy rozgrywki zgłaszają, czy mają takie samo hasło na swoich listach. Pamiętajcie dobrze sprawdzić, czy Wasze hasła na pewno nie pokrywają się z hasłami uczestników, jeśli się zgapicie, tracicie punkt i szansę na wygraną!

Słowa będące synonimami (np. samochód i auto) traktowane są jak dwa różne hasła. Słowa będące zdrobnieniami (np. kwiat i kwiatek) bądź różniące się formą gramatyczną (np. nauczyciel i nauczycielka, cukierek i cukierki) traktowane są jak to samo hasło.

Możliwe są trzy sytuacje:

- Gracz wyczytał hasło, którego nikt prócz niego nie wpisał - wówczas nikt nie otrzymuje punktu.
- Gracz wyczytał hasło, które ktoś inny wpisał w rubrykę 1, 2 lub 3, a przy tym nikt nie wpisał go w rubrykę RAKIETA, otrzymują po 2 punkty; pozostali gracze nie zdobywają punktów.

Zdobyte punkty gracze wpisują po prawej stronie poszczególnych rubryk.
W jednej rundzie można uzyskać od 0 do 5 punktów.

Zakończenie gry

Gra kończy się po pięciu rundach. Zwycięzcą zostaje gracz, który zgromadził łącznie najwięcej punktów.
W przypadku remisu zwycięża gracz, który trafił większą liczbę RAKIET. Wszystkie pola są ważne, ale pamiętajcie, by swój faworyt zapisać właśnie pod RAKIETĄ!

Zasady są banalne, nie tracicie więc czasu na wielokrotne czytanie instrukcji gry, bo nawet jeżeli nie chwycicie wszystkiego w lot już za pierwszym razem, to przy pierwszej, próbnej rozgrywce wszystko stanie się dla Was jasne! Wierzcie mi, że kiedy już opanujecie i zrozumiecie to, jak powinna wyglądać zabawa, to każda kolejna runda będzie dla Was jeszcze większą przyjemnością i radością! Mnóstwo frajdy, śmiechu i mile spędzony czas. Testowałam tę grę razem z mężem i bratem i z ręką na sercu mogę powiedzieć, że jest fantastyczna!

Bardzo istotną zaletą jest to, że grać możemy maksymalnie w aż 15 osób! Minimum wynosi trzy osoby, a to daje nam ogromne pole manewru. Nudne imieniny, urodziny, czy rodzinne spotkanie mogą być doskonałą imprezą z pomocą niewielkiej i nieskomplikowanej gry. Wspomniałam już wcześniej, ale powiem raz jeszcze, że wiek nie jest ograniczeniem. Jednocześnie zagrać może córka, mama i babcia, gra nie jest przeznaczona wyłącznie dla dorosłych, więc nie musicie obawiać się nieprzyzwoitych treści.

Uwielbiam takie karcianki jak ta. Niewielkie pudełko, które zmieścić i zabrać możecie wszędzie, a w środku zaledwie kilka elementów, które razem tworzą prawdziwą, tytułową rakietę, czy potocznie mówiąc petardę! Z pomocą małego kartonika rozkręcicie każdą małą imprezkę. Gra sprawdzi się również świetnie jako prezent i to zarówno dla małego, jak i dla dużego! Nie mogę nie wspomnieć o tym, że rozwiniecie słownictwo, uruchomicie trochę szarych komórek i przez zabawę zmusicie mózg do pracy. Waszym dzieciom, ale i Wam wyjdzie to na dobre!

Ocena: 10/10

Za egzemplarz pięknie dziękuję FoxGames


Julia Komorska
    Blogger Komentarze
    Facebook Komentarze

0 komentarze:

Prześlij komentarz