"Zła" - Chloe Esposito

Znacie szaloną bohaterkę Alvinę Knightly? Jeśli lubicie poznawać nietypowych i nieszablonowych bohaterów, którzy są źli, a ich jedynym celem jest zemsta, to koniecznie musicie przeczytać i poznać bohaterkę książek Chloe Esposito. Rok temu przeczytałam „Szaloną” i przez cały rok zastanawiałam się, co będzie się działo u zwariowanej bohaterki. Po takim zakończeniu wiedziałam, że będzie się działo. W końcu nastał ten dzień, gdy „Zła” wpadła w moje ręce, a ja cała przeszczęśliwa mogłam poznać dalsze losy Alviny.

Alvina Knightly zawsze była tą złą i zawsze miała pod górkę. Jej siostra bliźniaczka Beth była lepsza, mądrzejsza, miała wymarzone życie – przystojnego i bogatego męża i synka, a przede wszystkim była kochana przez matkę. Nic zatem dziwnego, że dziewczyna stała się chaotyczna, nieogarnięta i prawie cały czas funkcjonowała na gazie. Gdy nadarzyła się okazja, no cóż, Alvina po prostu ukradła swoje wymarzone życie. Oczywiście Alvina nie byłaby sobą, gdyby znowu nie wpakowała się w kłopoty. Tym razem jednak ktoś te wymarzone życie próbuje jej wyrwać z rąk. Ktoś, komu zaufała oraz pokochała.

Alvina Knightly budzi się w Ritzu, oczywiście na kacu zwiastującym nadejście czterech jeźdźców Apokalipsy. To tylko początek przykrych niespodzianek. Jej martwa siostra została znaleziona na Sycylii a policja bardzo chce porozmawiać z Alvie. Ostateczny cios zadaje jej jednak wymarzony i cudowny facet Nino, który uciekł z milionami skradzionymi Beth. Jak on mógł? Nino, jeszcze nie wie, że podpadł niewłaściwej dziewczynie. Takiej, która mu tego czynu nie daruje i poprzysięgnie zemstę. Alvina wyruszy w pościg za byłym kochankiem, który zaprowadzi ją do Rzymu. Tam zacznie się prawdziwa zabawa i tylko jedno z nich może ujść z życiem. Które? Czy Alvie zdąży się zemścić, zanim dopadnie ją kara za jej własne zbrodnie? Pamiętajcie jedno, że piekło nie zna takiej furii, jak kobieta wzgardzona.

Czekałam bardzo na „Złą” i choć nie miałam żadnych wymagań ani pomysłów, jak może potoczyć się akcja, to w pełni mogę powiedzieć, że czuje się usatysfakcjonowana tą lekturą. Dostałam taką dawkę adrenaliny, nie jeden raz parskałam śmiechem i po prostu: „co tam się działo”! Jestem pod ogromnym wrażeniem pomysłowości autorki. Nasza bohaterka, a właściwie można ją nazwać śmiało antybohaterką, nie zmieniła się nic a nic. Nadal jest cały czas na haju, pragnie tylko luksusowego życia i mężczyzn, którzy doprowadzą ją do rozkoszy. Trzeba napisać to wprost, Alvina jest zła do szpiku kości. A mimo jej wad i opętania planem zemsty polubiłam tę bohaterkę już w pierwszej części i jej zachowanie nie zraziło mnie do siebie. Nie chciałabym co prawda jej spotkać na żywo, ale mogę jej przynajmniej pokibicować, bo takiej bohaterki jeszcze nie spotkałam.

Chciałabym napisać o jej przygodach w drugiej części, ale jednak Wam tego nie zdradzę. Ostrzegam jednak, że to nie jest książka dla każdego. Jeśli nie spodobały Wam się przygody w pierwszej części, nie lubicie, gdy w książce pojawiają się wulgaryzmy, opisy wyuzdanego seksu i wciąganie kreski o każdej porze i w każdym miejscu – to nie sięgajcie po „Złą”. Jeśli zaś Wam to nie przeszkadza i chcecie przeczytać o tym, czy Alvina zdoła się zemścić na Nino, to czeka Was lektura pełna śmiechu, z bohaterką biegającą z jamnikiem pod pachą i granatem w torebce.

„Zła” Chloe Esposito jest bardzo odważną książką z bardzo dobrze napisaną historią. Choć krew się w niej leje a trup ściele się gęsto, to książka będzie idealną lekturą, która pomoże się zrelaksować i przede wszystkim pośmiać. Jestem bardzo zadowolona z tej książki i mam nadzieję, że szybko ukaże się ostatni tom przygód Alviny Knightly.

Ocena: 9/10
Za możliwość przeczytania dziękuję Wydawnictwu Czarna Owca

dorotbook

    Blogger Komentarze
    Facebook Komentarze

1 komentarze: