"Berek literek" - Agnieszka Frączek

Bardzo lubię poznawać mądre książeczki dla dzieci. Tym razem sięgnęłam po "Berek literek" i muszę przyznać, że jest to rewelacyjny zbiór wierszyków dla dzieci, które bawią i uczą jednocześnie.

W książeczce znajdziemy wierszyki dla dzieci w formie rymowanek. Uważam, że są one nie tylko zabawne, ale także w fajny sposób napisane. Poznając "Berek literek" dzieci uczą się literek, poprawnej pisowni wyrazów, ortografii i wymowy trudniejszych słówek. W wierszykach znajdujemy bowiem wyrazy takie jak "wyżła", "rzekotka", które są idealnym treningiem. Po przeczytaniu książeczki również alfabet nie jest straszny.

Super sprawą jest również rymowanka "Znaki rozmaite", która uczy gdzie i jak stawiać: przecinki, średniki, myślniki, dwukropki, wykrzykniki, pytajniki, nawiasy, cudzysłów, wielokropki, kropki. Uważam, że tu świetny pomysł, ponieważ wierszyk w rymowany sposób pokazuje, jak prawidłowo używać znaków.


Na uznanie zasługuje również wykonanie całości. Mamy tutaj do czynienia z twardą oprawą oraz pięknymi ilustracjami wewnątrz książeczki, które nie tylko zachęcają do czytania, ale także cieszą oko. Ja jestem zachwycona!

Książeczka jest idealna dla dzieci, które dopiero wchodzą w świat słów, ponieważ pomaga im oswoić się z polskim językiem, ale jest również genialnym uzupełnieniem dla starszych dzieci, którym pomoże poćwiczyć wymowę, przyswoić ortografię.

"Berek literek" to książeczka, w którą powinien zaopatrzyć się każdy rodzic. Poprzez czytanie dzieci łącza zabawę z nauką. Zdecydowanie jest to świetny trening językowy, ale także pomoc w nauce ortografii czy też trudniejszych wyrazów. Poprzez rymowanki o wiele łatwiej zapamiętać słowa, które na co dzień sprawiają kłopoty. Dodatkowym atutem jest humor, który autorka wplata w wierszyki.

Zachęcam więc Was go zaopatrzenia się w "Berek literek". Moim zdaniem jest to świetna inwestycja i warto ją mieć u siebie w domu. Ja nie zawiodłam się i jestem pewna, że i Wam się spodoba.

Ocena: 10/10

Za możliwość przeczytania dziękuję bardzo Wydawnictwo Mamania.


Natalia Zaczkiewicz
    Blogger Komentarze
    Facebook Komentarze

0 komentarze:

Prześlij komentarz