"Gdzie jest Spot?" - Eric Hill

Kiedy zobaczyłam "Gdzie jest Spot?" stwierdziłam, że muszę mieć tę książeczkę, bo zawsze lubiłam Spota. I gdy tylko do mnie dotarła, od razu byłam nią oczarowana.

Przede wszystkim jestem zachwycona wykonaniem bajeczki. Mamy tutaj twardą, kartonikową książeczkę, która jest świetna dla dzieci, ponieważ tak szybko jej nie zniszczą. Jej żywotność automatycznie się wydłużyła. Tym bardziej jest to fajna opcja nawet dla maluszków, które chętnie poznają książeczki, ale lubią je także potraktować swoją buźką.

Środek książeczki jest również cudowny. Mamy tutaj historię Sally, która szuka Spota, aby zjadł swój obiad. Tekstu jest mało, napisany jest dużymi literkami, zdania są proste, więc dzieci mogą bez problemu uczyć się czytania i poznawać literki.

Razem z Sally wędrujemy i szukamy Spota w różnych przedmiotach np. pod łóżkiem. I przy tym dzieci mają mnóstwo frajdy, ponieważ przy każdym przedmiocie podnosimy jakąś jego część. Wygląda to tak, że Sally zadaje pytanie, podnosimy ruchomą klapkę, a tam spotykamy różne zwierzęta, które odpowiadają nam na pytanie lub wskazują drogę. Zabawa jest naprawdę przednia, a takie wykonanie książeczki zachęca do jej poznawania. 

"Gdzie jest Spot?" to niezwykła książeczka, w którą powinien zaopatrzyć się każdy rodzic. Dzieci przy niej mają mnóstwo zabawy i chętnie do niej wracają. Warto ją mieć nie tylko dlatego, że jest przy niej fajna zabawa, ale także dlatego, że jest świetnie wykonana i zasługuje na uznanie. Na ten moment Spot jest moim numerem jeden wśród książeczek dla dzieci. Z całego serca polecam!


Ocena: 10/10

Za możliwość przeczytania dziękuję bardzo Wydawnictwo Mamania.


Natalia Zaczkiewicz

    Blogger Komentarze
    Facebook Komentarze

0 komentarze:

Prześlij komentarz