"Miś Pracuś. Straż Pożarna" - Benji Davies

Uwielbiam sięgać po książeczki dla dzieci, które wyróżniają się czymś szczególnym. Tym razem postanowiłam poznać Misia Pracusia i jego przygody. Przyznać muszę, że jestem oczarowana wykonaniem książeczki.

Bajka o Misiu Pracusiu, który jest strażakiem, napisana jest w formie rymowanki. Mamy tutaj tak naprawdę tylko siedem zdań na całą książeczkę, co jest dużym plusem podczas zaznajamiania najmłodszych dzieci z literkami. Cała rymowanka wpadła do głowy bardzo szybko.

Osobiście uważam, że "Miś Pracuś. Straż Pożarna" jest idealna dla najmłodszych dzieci, które dopiero poznają świat, a także dla tych starszych pociech. Mnóstwo zabawy jest podczas przesuwania ruchomych elementów i odkrywania tego, co się pod nimi znajduje. Ja jestem oczarowana tym, co zobaczyłam.


Ilustracje są przede wszystkim przepiękne, ciepłe i miłe dla oka. W całej bajeczce spotykamy różne zwierzęta, takie jak słoń, miś, pies, krokodyl, które są bohaterami. Ilustrator w  przyjazny sposób narysował czworonogi i nie brakuje u nich uśmiechów na pyszczkach. Dzieci bardzo lubią zwierzęta, a więc możliwość czytania bajki z ich udziałem, sprawia im ogromną radość.

Bąbelki mają mnóstwo frajdy podczas przesuwania obrazków. Kiedy czytamy bajkę i jest napisane, że czas zjechać po rurze strażackiej, najmłodsi z radością zjeżdżają misiem i pomagają mu wypełnić jego zadanie. Dzięki takiemu zabiegowi, dzieci po części stają się bohaterami historyjki, pomagają postacią dotrzeć do celu i ugasić pożar.

"Miś Pracuś. Straż Pożarna" to przepiękna książeczka, która jest bardzo dobrze wykonana. Mamy tutaj śliczne, kolorowe ilustracje, fajnie napisaną bajkę w formie rymowanki i kilka ruchomych elementów, które sprawiają, że książeczka jest naprawdę wartościowa oraz nie tylko uczy, ale także bawi. Zdecydowanie warto uzupełnić biblioteczkę Waszych pociech o tę pozycję.

Ocena: 10/10

Za możliwość przeczytanie dziękuję bardzo Wydawnictwo Wilga,

Natalia Zaczkiewicz
    Blogger Komentarze
    Facebook Komentarze

2 komentarze:

  1. Nie słyszałam wcześniej o tej książeczce, a szkoda, bo wydaje się naprawdę interesująca. 😊

    OdpowiedzUsuń