"Młodzi przyrodnicy. Leśne stworzenia" - Emily Bone

"Leśne stworzenia" to kolejna książeczka z serii "Młodzi przyrodnicy" i skupia się na pokazaniu młodym czytelnikom leśnej przyrody, uczy czym żywią się zwierzęta, w jakich miejscach się osiedlają.

Przyznać muszę, że książeczka jest bardzo ładnie i estetycznie wykonana. Znajdziemy w niej przepiękne ilustracje, które zachęcają dzieci do czytania. Niemniej jednak mi osobiście nie podoba się obraz martwych zwierząt w pyskach innych. Uważam, że są one zbędne i lepiej jest napisać/pokazać, że to jest mysz, myszą żywią się sowy, a nie pokazywać martwą myszkę. Dla wrażliwych dzieci to smutny widok.

Podoba mi się, że z książeczki można wynieść trochę informacji o wielu zwierzętach. Spotykamy tutaj niedźwiedzie, sowy, lisy, wiewiórki, a informacje o nich są prosto i krótko napisane. Z jednej strony fajnie, że jest mało informacji i dziecko może samo je czytać, ale z drugiej jednak lepiej by było, gdyby było tego troszkę więcej. Chociaż i tak w porównaniu z inną książeczką, którą miałam okazję czytać z tej serii, jest więcej informacji, więc na plus.

Dużym urozmaiceniem jest to, że w książeczce jest napisane, że np. małe niedźwiedzie muszą uciekać przed dużymi czy też jelenie walczą za pomocą poroży. To takie fajne ciekawostki dla dzieciaków, które urozmaicają całość. Cieszę się więc, że nie ma tylko informacji o pokarmie i siedlisku zwierząt.

"Leśne stworzenia" to ciekawa książeczka, którą myślę, że warto pokazać dziecku, chociaż mnie nieco zawiodła. Należy tylko pamiętać, że jest kilka dość mocnych obrazków z martwymi zwierzątkami i wrażliwe dzieci może zasmucić taka ilustracja.


Ocena: 7/10
Za możliwość przeczytanie dziękuję bardzo Wydawnictwo Wilga,

Natalia Zaczkiewicz
    Blogger Komentarze
    Facebook Komentarze

0 komentarze:

Prześlij komentarz