"Potwór i cyrk" - Mats Strandberg, Sofia Falkenhem - Świetna bajka dla każdego!

Bardzo lubię poznawać książeczki dla dzieci. Tym razem więc postanowiłam sięgnąć po "Potwór i cyrk" i muszę przyznać, że jest niesamowita, mądra i wywarła na mnie ogromne wrażenie. 


Przedstawiona historia jest bardzo ciekawa, ale także niesie ze sobą mądre przesłania. Jest to opowieść o przyjaźni, rówieśniczej zawiści, podążaniu za tłumem, braku akceptacji, a także miłości.
Historia jest przede wszystkim realna i porusza ważne problemy, na które warto zwrócić uwagę dzieciom, a jednocześnie niesie mnóstwo zabawy podczas odbywania przygody z bohaterami.

Frank jest sympatycznym chłopcem o dobrym sercu i dzieci mogą uczyć się od niego właściwego zachowania. Jest to chłopiec, który pomaga innym, troszczy się o nich i stara się nie myśleć negatywnie. Jedynym jego problem jest nieumiejętność dogadywania się z rówieśnikami, którzy niestety dokuczają mu i tym samym zamyka się w sobie.

Historia Franka jest przyjemną opowieścią, która spodoba się każdemu dziecku. Spotykamy się tutaj ze zmiennokształtnymi, wampirami, złym clownem. Razem z głównym bohaterem i jego przyjaciółmi ratujemy centaura, skrywamy ważną tajemnicę i przede wszystkim dobrze się bawimy.

Książka jest idealna dla każdego dziecka, nastolatka czy też dorosłej osoby. Porusza ważne kwestie, pokazuje, że ludzie często nie myślą i podążają za tłumem, dlatego warto mieć swoje zdanie. Autorzy zwracają uwagę też na to, że odmienność wcale nie jest zła i chociaż inni nas nie akceptują, to znajdą się tacy przyjaciele, którzy w pełni nas zrozumieją i pokochają.

Na uznanie zasługuje również wykonanie całości. Uzupełnieniem historii są piękne ilustracje, dzięki którym książka jest jeszcze lepsza. Również okładka i twarda oprawa robią wrażenie i są ogromnym plusem.

"Potwór i cyrk" to świetna bajka, która spodobała się mi bardzo i z całego serca polecam ją każdemu. Uważam, że będziecie z niej zadowoleni i z przyjemnością będziecie czekać na kolejne historie z życia Franka i jego przyjaciół.

Za możliwość przeczytania dziękuję Wydawnictwo Czarna Owca.
Natalia Zaczkiewicz
    Blogger Komentarze
    Facebook Komentarze

0 komentarze:

Prześlij komentarz