"Listy od Feliksa" - Annettte Langen & Constanza Droop

Piękne bajki to nie tylko wnętrze, ale także wykonanie, które zapadnie w pamięć i zachwyci młodego czytelnika. Jedną z takich bajek jest właśnie książeczka "Listy ode Feliksa", która skradła moje serce.

Kiedy zobaczyłam tę bajkę, powiedziałam WOW, zamurowało mnie i zaczęłam wysyłać do znajomych wiadomości, bo musieli ją zobaczyć. Dawno nie zachwyciła mnie tak żadna książka, naprawdę.

"Listy od Feliksa" to nie tylko piękna opowieść, która niesie ze sobą wiele mądrych wartości, ale także cudowne wykonanie, które zachwyca. Wydawnictwo włożyło w wykonanie tej bajki ogrom pracy i serce, a to widać od razu.

Cała bajka opowiada o podróży zająca Feliksa, który zwiedza świat. Czytając jego historię, widzimy dokąd pojechał i możemy z nim zwiedzić kawałek Ziemi. Jest to świetny sposób na nauczenie dzieci podstawowych informacji o danym miejscu, bowiem Feliks opowiada o najważniejszych elementach, które charakteryzują np. Egipit. I kiedy dziecko usłyszy "piramida" będzie wiedziało, że to budowla, która znajduje się w Egipcie.Jednak książeczka to nie tylko opowieść o podróży, ale także historia o przyjaźni. Zosia, właścicielka i przyjaciółka zajączka, bardzo się o niego martwi, jednak Feliks o niej nie zapomina i wysyła do dziewczynki listy, które my możemy przeczytać. I właśnie to jest ten cudowny element całej książeczki.

Kiedy dziecko czyta historię, jednocześnie trafia na listy, które zamieszczone są w książce. Każdy list zaadresowany jest do Zosi i aby go poznać, dziecko musi wyjąć go z koperty. Jest to naprawdę świetna sprawa, a u dzieci wywołuje ogromną radość. Każdy list opowiada o przygodach Feliksa, o tym co zobaczył, jak się ma, a także jest uzupełnieniem całej opowieści. Dodatkowym atutem, a także elementem, który robi furorę, są naklejki z każdego miejsca, które odwiedził zajączek. Dzieci są zachwycone i szczerze mówiąc, nawet na mnie, dorosłej osobie, takie wykonanie zrobiło ogromne wrażenie.

Na uznanie zasługują również przepiękne ilustracje, które zdobią każdą stronę książeczki, a także język, w jakim jest napisana. Pióro autorki jest bardzo lekkie, a tekst pomimo dużej jego ilości, prosto napisany i przyjemny w odbiorze. Kolorowe ilustracje natomiast są cudownym dopełnieniem całości, a dzięki temu dzieci chętnie poznają książeczkę. Zresztą nawet na dorosłych wywołują wrażenie.

"Listy od Feliksa" to bardzo ciekawa bajka, którą warto poznać. To książka przedstawiająca świetną opowieść, ale także pokazuje, jak powinno wydawać się książki, aby zachwycały i zachęcały do ich poznawania. Gorąco polecam!

Ocena: 10/10
Za możliwość przeczytania dziękuję Wydawnictwu Mamika


Natalia Zaczkiewicz
    Blogger Komentarze
    Facebook Komentarze

0 komentarze:

Prześlij komentarz