"Posłaniec burzy" - J.C. Cervantes

Bardzo lubię książki, których fabuła wzorowana jest na mitologii i nie ma tutaj znaczenia jakiej. Zazwyczaj spotykałam się z powieściami, w którym poruszana była mitologia grecka. Tym razem jednak miałam okazję poznać mitologię Majów i przyznać muszę, że jest bardzo ciekawa.

"Posłaniec burzy" jest polecany przez Ricka Riordana, za którym nie do końca przepadam. Skusiłam się jednak na książkę J.C. Cervantes i nie żałuję ani minuty swojego czasu, jaki przeznaczyłam na poznanie jej twórczości. Książka to po prostu tzw. sztos!

W powieści poznajemy chłopca, który ma jedną nogę krótszą od drugiej, a przez to jest wytykany przez rówieśników. Okazuje się jednak, że dysfunkcja Zane'a występuje nie bez powodu, a to co odkrywamy razem z nim, robi wrażenie. 

Bardzo polubiłam postać głównego bohatera. Uważam, że jest to bardzo mądry chłopiec, który ma dobre serce, a jego miłość do psa, jego najlepszej przyjaciółki Rosie, jest przepiękna. Ta książka nie tylko bawi i daje rozrywkę, ale także pokazuje ważne życiowe wartości.

Przygody Zane'a są niesamowite. Co chwilę coś się dzieje, nie ma chwili na odpoczynek, akcja nieprzerwanie trwa, podróżujemy, spotykamy potwory, odkrywamy mitologię, a przy tym jesteśmy zaskakiwani zwrotami akcji, nowymi tajemnicami i dobrze się bawimy. 

Kiedy zaczęłam czytać, nim się obejrzałam, był już koniec, a ja miałam wypisane na twarzy "Ale jak to? JUŻ?!" Przygody przedstawione w "Posłańcu burzy" bardzo mnie wciągnęły, ale wpływ na to miała również mitologia Majów, której do tej pory kompletnie nie znałam. Dzięki tej książce poznałam jej zalążek i z ciekawością dowiadywałam się o stworzeniach czy też istotach, które tworzą cała mitologię. 

Język autorki również przypadł mi do gustu. Podoba mi się, że nie skupia się na bezsensownych opisach, nie pogrubia na siłę książki i pisze o tym, co jest naprawdę ważne. Jej pióro jest lekkie, a dzięki temu przyjemne w odbiorze. 

"Posłaniec burzy" jest dla mnie książką, która może i ma swoje wady i niektóre elementy, które w niej występują są trochę nierealne, niemniej jednak jest to świetna powieść fantasy, która idealna jest dla młodszych, jak i starszych czytelników. Jest to jednak z tych powieści, która są elastyczne i świetnie sprawdzą się u każdego miłośnika fantastyki, a zwłaszcza takiego, który lubi mitologię.

Ocena: 10/10

Wydawnictwo Galeria Książki
Za możliwość przeczytania dziękuję bardzo Wydawnictwo Galeria Książki.

Natalia Zaczkiewicz
    Blogger Komentarze
    Facebook Komentarze

0 komentarze:

Prześlij komentarz