"Spot mówi dobranoc" - Eric Hill

Bajki o piesku Spocie są bardzo pozytywne, bez względu na to czy to książka, czy film. Dlatego też postanowiłam poznać książeczkę "Spot mówi dobranoc", ponieważ wiedziałam, że się nie zawiodę.

Historia przedstawiona w książeczce jest bardzo krótka i prosta. Wszystko kręci się wokół tego, że Spot musi iść spać, ale najpierw chce powiedzieć wszystkim dobranoc. I jest to świetny sposób na naukę dobrego zachowania i pokazanie dziecku, że zanim pójdzie się spać, należy wszystkim powiedzieć dobranoc. 
Tytułowy piesek żegna się ze wszystkimi stworzeniami żywymi, a także ze swoimi zabawkami. Podczas odbywania z nim przygody, dziecko uczy się nazywać przedmioty, które pojawiają się na stronach, a także ćwiczy nazwy zwierząt. Chociaż książeczka jest niewielka, to jednak jest bardzo mądra i wielofunkcyjna.


Atutem jest również prosta nauka literek, bowiem mamy tutaj mało tekstu, który jest napisany dużą czcionką. Dzięki temu oczywiście dzieci łapią pojedyncze literki, a także słowa. Książka idealna jest do nauki czytania.

Zdecydowanym atutem bajki są otwierane klapki, pod którymi ukrywają się przedmioty, zwierzęta, a także krótkie odpowiedzi na każdego "dobranoc" Spota.  Dla dzieci jest to ogromna frajda, która jest dodatkową zaletą książeczki.

Wykonanie całości jak najbardziej mi się podoba. Mamy tutaj twardą, kartonikową książeczkę, która zdecydowanie długo posłuży Waszym pociechom. Również kolorystyka jest bardzo ważna, ponieważ nie mamy tutaj wielu kolorów, ale mimo wszystko bajka jest pięknie zilustrowana. Zaletą małej ilości barw może być to, że możecie wykorzystać książeczkę do nauki kolorów.

"Spot mówi dobranoc" to świetna bajka dla dzieci. Nie ma tutaj żadnego elementu, do którego mogłabym mieć jakieś "ale". Jak dla mnie warto zaopatrzyć Wasze dzieci w tę bajeczkę.

Ocena: 10/10

Za możliwość przeczytania dziękuję bardzo Wydawnictwo Mamania.


Natalia Zaczkiewicz 
    Blogger Komentarze
    Facebook Komentarze

0 komentarze:

Prześlij komentarz