"To moja bajka. Jeździ koparką" - Danielle McLean, Kathryn Selbert


W ostatnim czasie poznaję dużo bajek i właśnie natrafiłam na jedną z ciekawszych, którą jestem zaskoczona. Przyznać muszę, że po raz pierwszy spotykam się z taką formą bajki, w której bohaterem jest dziecko. Dla mnie to niesamowita sprawa, która rozwija wyobraźnię, ale także zachwyca. 

Głównym celem całej bajki jest przyklejenie imienia dziecka za pomocą naklejek, które dołączone sąd do książki. W tej historii dziecko wciela się w operatora koparki, który pracuje na budowie z innymi pracownikami i odbywa ciekawą przygodę, w której nie brakuje zaskakujących elementów.

Generalnie podczas czytania bajki dziecko ma ogromną frajdę, ponieważ jest bohaterem. Jest to niesamowity pomysł na książeczkę dla dzieci, ponieważ pobudza wyobraźnię, która działa na wysokich obrotach. Najmłodsi czytelnicy poznają tutaj pracę na budowie, a także wielu współpracowników takich jak żyrafa Sam. Cała historia jest zdecydowanie ciekawa i w fajny sposób napisana.


Na uznanie zasługują również piękne ilustracje, które zawarte są na każdej stronie książeczki. Przyznać trzeba, że prezentują się świetnie, są barwne, kolory są ciepłe i przyjemne dla oka. Razem z twardą oprawą całość wygląda rewelacyjnie.

"To moja bajka. Jeździ koparką" jest świetną rozrywką dla najmłodszych, która pobudza wyobraźnie i oferuje mnóstwo zabawy. Świetną sprawą jest możliwość odklejenia naklejek i użycia ich wielokrotnie, ponieważ dzięki temu bajka może posłużyć dla więcej niż jednego dziecka. 

Jak dla mnie bajka jest naprawdę fajna i warto się w nią zaopatrzyć. Ja osobiście z czystym sumieniem polecam i z przyjemnością sięgnę po kolejne książeczki z tej serii. Może i nie ma tutaj wiele tekstu, ale mimo wszystko jest bardzo ciekawie, a dziecko ma ogromną radość z czytania. 

Ocena: 9/10

Za możliwość przeczytanie dziękuję bardzo Wydawnictwo Wilga,

Natalia Zaczkiewicz
    Blogger Komentarze
    Facebook Komentarze

0 komentarze:

Prześlij komentarz