"W Arktyce" - Kimberley Faria, Robyn Newton, Amy Oliver

Bardzo lubię książeczki edukacyjne, a najbardziej te, które pokazują przyrodę i zwierzęta. Tym razem więc sięgnęłam po książkę "W Arktyce" i przyznać muszę, że jest ciekawa, jednak oczekiwałam trochę więcej.

Tak naprawdę w tej książeczce nie mamy za wiele tekstu, jest kilka drobnych informacji, które mówią, że np. świerki są schronieniem dla zwierząt, ale głównie mamy tutaj ilustracje zwierząt, które są jedynie podpisane i nie dowiadujemy się o nich zbyt wiele. A szkoda, bo liczyłam na to, że będą może jakieś fajne ciekawostki dotyczące każdego gatunku.

Fajnym elementem jest zadawanie pytań w postaci "Gdzie jest sowa?". Dzięki temu dziecko ćwiczy wzrok i spostrzegawczość, ponieważ musi znaleźć jedno zwierzę wśród wielu. Za ten dodatek daje plus dla książeczki.


Świetnym elementem są przezroczyste okienka, które łączą w całość książeczkę. Przez okienka widzimy skrawki każdej ze stron i gdy je przewracamy, to znikają nam po kolei elementy. Jest to fajna, wizualna sprawa, która wyróżnia tę książeczkę od wielu innych. Przygotujcie się jednak na to, że będziecie musieli przecierać te okienka, ponieważ odbijają się na nich paluszki.

Ilustracje zwarte w książeczce są bardzo ładne i przyjemne dla oka, zdecydowanie miło patrzy się na nie. Przedstawione zwierzęta nie odstraszają, przyjaźnie wyglądają, a więc dzieci z chęcią je poznają. Całe wykonanie świetnie oddaje klimat Arktyki. Dużym plusem jest również kartonikowe wykonanie książki, która jest twarda i trwała.

"W Arktyce" to bardzo ładnie wykonana książeczka, która przedstawia różne gatunki zwierząt żyjące na Arktyce. Nie znajdziecie tutaj o nich informacji ani ciekawostek, ale Wasze dzieci dowiedzą się jak wygląda np. orka czy foka plamista. Książeczka będzie idealna dla najmłodszych, którzy dopiero poznają świat zwierząt.

Ocena 9/10

Za możliwość przeczytania dziękuję Wydawnictwu Egmont.Natalia Zaczkiewicz    Blogger Komentarze
    Facebook Komentarze

1 komentarze: