"Kociaki łobuziaki" - Jeffrey D. Allers

"Kociaki łobuziaki" to gra, która od samego początku mnie zaciekawiła. Bardzo fajnie się zapowiadała i wiązałam z nią ogromne nadzieje. Czy spełniła moje oczekiwania?
W skład zestawu wchodzą:
- 4 plansze graczy,
- 4 szpulki,
- 50 żetonów zabawek (po 5 w 10 kolorach, o wartościach 2,2,3,3,4),
- 4 sznurki,
- 20 płytek mebli (po 5 w 4 kolorach),
- znacznik gracza rozpoczynającego,
- woreczek na elementy.
Jak widać, nie mamy tutaj sporej ilości elementów, a wszystkie są bardzo dobrze wykonane. Podoba mi się, że całość jest barwna i przykuwa wzrok. Jest to zdecydowanie duży plus.
Cel gry jest bardzo prosty. Gracze mają za zadanie wykładać płytki przedstawiające meble, w kierunku których biegają koty. Punkty dostaje się w momencie, gdy kot przebiegnie przez zabawkę, a więc należy rozsądnie planować ich trasę.
Gra jest bardzo prosta, a rozgrywka przyjemna. Cała zabawa trwa 12 rund, a każda z nich składa się z dwóch części, mianowicie z wyznaczania kierunku biegu kota oraz biegu kota i zdobywania punktów.

Podczas wyznaczania kierunku biegu kota, na samym początku osoba, która rozpoczyna grę, ma za zadanie podjąć decyzję, w kierunku którego mebla mają biec koty w pokojach graczy. Odbywa się to poprzez wyłożenie karty z meblem na środek stołu.
Następnie przychodzi czas na część "bieg kota i zdobywanie punktów". Gracz, który rozpoczynał grę, prowadzi swój sznurek przez planszę, aż do mebla, który jest wskazany na środku stołu. Wiedzcie, że każdy z Was ma inną planszę, a więc u każdego z Was koty będą biegać inaczej, będą mieć swoje indywidualne ścieżki.
Po przeprowadzeniu sznurka z jednego do drugiego mebla, sprawdzacie czy zdobyliście punkty. Dostajecie punkt za każdą zabawkę, która znajduje się na trasie kota, czyli wasz sznurek musi dotykać pola z rysunkiem zabawki. Każda zabawka, to jeden punkt. Warto zapamiętać, że podczas rozgrywki możecie zdobywać punkty kilkakrotnie za tę samą zabawkę, jeśli trasa kota prowadzi przez nią kilka razy. Należy również wziąć jeden żeton z rysunkiem zabawki, jeśli kot po niej przebiegł.

Runda kończy się w momencie, gdy wszyscy gracze wykonali swoje kolejki, poprowadzili swoje sznurki. Po każdej rundzie przekazujemy znacznik osoby rozpoczynającej kolejnej osobie i zaczyna się kolejna runda. Kiedy rozegracie 12 rund, podliczacie swoje punkty na podstawie posiadanych żetonów zabawek.
W grze jest również dodatkowa opcja dla starszych graczy. Możecie urozmaicić sobie punktację w czasie rozgrywki. Zabawa przebiega tak samo, jednak dostajecie dodatkowe punkty za różnorodność zebranych zabawek, jeśli uda Wam się zebrać 10 rodzajów, wówczas dostajecie 15 punktów.
Uważam, że planszówka jest pięknie wykonana, a przede wszystkim jest barwna, co jest jej ogromnym atutem. Mamy tutaj ładnie prezentujące się żetony, płytki czy też plansze. Wszystko wygląda naprawdę fajnie. Zdecydowanie warto zaopatrzyć się w nią.
"Kociaki łobuziaki" to świetna gra planszowa, która jest idealna dla dzieci. Myślę, że starsi również będą fajnie bawić się przy niej, ale po kilku rozgrywkach może się nudzić. Jest to zdecydowanie gra dla dzieci lub też do rodzinnego grania z Waszymi pociechami. Z pewnością umilii niedzielne popołudnie w gronie rodzinnym lub też zajmie na jakiś czas najmłodszych, dzięki czemu rodzice będą mieli chwilę wytchnienia. Gra nada się również świetnie na prezent urodzinowy czy też świąteczny dla dzieci.
Ocena 9/10

Za użyczenie gry dziękuję wydawnictwu Nasza Księgarnia.


Natalia Zaczkiewicz


    Blogger Komentarze
    Facebook Komentarze

0 komentarze:

Prześlij komentarz