"Nowa kolekcja bajek. Top Wings - Ptasia Akademia"

Sięgając po tę książeczkę, nie wiedziałam, czego się spodziewać. I w sumie wyszło mi to na dobre,
ponieważ zostałam miło zaskoczona poznanymi bajkami. 

"Ptasia Akademia" jest niesamowita. Sięgając po tę książkę, poznałam kilka opowieści ze świata ptasich bohaterów. Razem z czwórką przyjaciół poznajemy sześć różnych historii, każda z nich jest inna i bardzo ciekawa. 

Na uznanie zasługuje przeze wszystkim solidne i bardzo ładne wykonanie. Przede wszystkim podoba mi się, że okładka nie jest cieniutka. Mamy tutaj więcej materiału włożonego w oprawę, która pomimo tego, że jest solidna, to jest miękka, a dzięki temu przyjemnie się ją trzyma, a żadne kartonowe boki nie wbijają się w ręce, tak jak to bywa w wielu bajkach dla dzieci. 

Ilustracje zawarte wewnątrz książki są bardzo ładne i przyjemne dla oka. Mamy tutaj wielobarwne i ciepłe kolory, które nadają całości uroku. Również czcionka nie jest zbyt mała i dzięki temu czytanie jest łatwiejsze i przyjemniejsze.Ogromną zaletą tej książeczki jest zróżnicowanie przygód. Nie mamy tutaj napisanych wszystkich bajek na tak zwane "jedno kopyto" i bardzo mi się to podoba. Razem z załogą Top Wings Wasze dziecko będzie ratować jajka czy też odbijać z rąk piratów cytryny na pyszną lemoniadę.

Swift, Penny, Red i Brody pomogą również zrozumieć najmłodszym, że współpraca z drugim człowiekiem jest bardzo ważna, a także że należy pomagać innym w potrzebie. Przyznać trzeba, że z tych kilku opowieści ze świata Ptasiej Akademii dzieciaki mogą wynieść sporo wartości i zrozumieć świat i jego działanie.

Historie zawarte w bajce są bardzo ciekawe i przyjemne. Uważam, że są idealne do szlifowania czytania, czytania dla przyjemności, a także świetnie posłużą jako bajka na dobranoc.

Książeczka jest zdecydowanie świetnym uzupełnieniem ekranizacji. Gwarantuję Wam, że Wasze pociechy będą zadowolone z jej poznania, a te, które już znają Ptasią Akademię z ekranów telewizora, z pewnością będą zachwycone, gdy dostaną do rąk kolejne przygody ptasiej drużyny. 

Ocena 10/10

Za możliwość przeczytania dziękuję Wydawnictwu Egmont.
Natalia Zaczkiewicz

    Blogger Komentarze
    Facebook Komentarze

0 komentarze:

Prześlij komentarz