"Rzuć hasło" - Foxgames

Sięgając po "Rzuć hasło" myślałam, że będzie to gra rozbudowana i w dużym pudełku. Jak bardzo się zdziwiłam, gdy zobaczyłam pudełeczko, bardzo małe, a w nim tylko osiem kostek i instrukcję. Z początku zastanawiałam się, jak można grać tylko kośćmi, ale moje obawy zostały szybko rozwiane.

W skład zestawu wchodzi:
- 5 kostek liter w 5 kolorach,
- 5 kostek kategorii w 5 kolorach,
- instrukcja.

Chociaż mamy tutaj tylko 5 kostek kategorii, to jednak jest ich łącznie aż 32! Wybór i różnorodność jest więc ogromna.

Cel gry jest bardzo prosty. Zadaniem graczy jest rzucenie kostkami, określenie kategorii, połączenie jej z literami, rzucanie hasłami i zbieranie punktów.

Na początku gry musicie zdecydować do ilu punktów gracie. Decyzja należy tylko i wyłącznie do Was, może być to 10, 20 czy też 30 punktów, ile tylko chcecie.  Proponuję Wam, żeby podczas rozgrywki zapisywać sobie punkty, aby nie zapomnieć, ile ich macie, bo w końcu dzięki nim się wygrywa.  


To, kto zaczyna grę, zależy od Was. Możecie wybrać najmłodszą lub najstarszą osobę, zdecydować czy chłopak, czy dziewczyna zaczyna, zagrać w kamień, papier i nożyce, macie dużo opcji, wszystko zależy od Waszej wyobraźni i Waszych decyzji. 

Rozgrywka jest bardzo prosta. Jeden gracz rzuca kostkami kategorii i wspólnie ustalacie jakie kategorie są na kostkach, następnie rzucacie kostkami liter. Jeśli już poznacie wszystkie kategorie na kostkach i dobrze będziecie je znać, to możecie bez problemu rzucać jednocześnie kostkami kategorii oraz liter.


Podczas grania musicie jak najszybciej połączyć kostki kategorii z kostkami liter, macie tutaj spory wybór i dużo możliwości, jednak należy pamiętać, aby były one w dwóch różnych kolorach, nie możecie łączyć kości w tych samych barwach. Następnie zaczyna się prawdziwa rywalizacja, jak najszybciej musicie wypowiedzieć hasło, które zaczyna się na daną literę, która połączona jest z daną kategorią. Jeśli będzie ono prawidłowe i zgodne, wówczas bierzecie kości, do których hasło przypisaliście. 

Musicie zgadywać jak najwięcej haseł, bo każdego prawidłowe daje Wam 1 punkt. Runda się kończy, gdy połączone zostaną wszystkie możliwe pary lub gdy nie macie już pomysłów. Grę wygrywa osoba, która jako pierwsza zdobędzie określoną przez Was ilość punktów. 

Chociaż "Rzuć hasło" jest grą, która ma tak mało elementów, to jednak zabawa jest przednia,a rozgrywka szybko się nie nudzi. Osobiście jestem bardzo zadowolona i zaskoczona, że przy ośmiu kościach mogłam bawić się tak świetnie. Uważam, że gra jest warta uznania i zdecydowanie dobrze jest się w nią zaopatrzyć. Jestem pewna, że umili Wam wieczory, spędzicie przy niej miło czas z rodziną czy też przyjaciółmi.

Ocena: 9/10


Za grę dziękuję bardzo foxgames.pl.
Podobny obrazNatalia Zaczkiewicz
    Blogger Komentarze
    Facebook Komentarze

1 komentarze:

  1. 38 year old Community Outreach Specialist Rycca Wyre, hailing from Le Gardeur enjoys watching movies like "Tale of Two Cities, A" and Metalworking. Took a trip to Barcelona and drives a Bugatti Type 18 5-litre Sports Two-seater. moja odpowiedz

    OdpowiedzUsuń